$
בשולי החדשות

למכירה: מטוס נוסעים אחרי נחיתה על המים

מגרש גרוטאות בניו ג'רזי מעמיד למכירה פומבית את מטוס ה-A320 של US איירווייז ששרד נחיתה על נהר ההדסון בניו יורק וכל נוסעיו חולצו בשלום

סוכנויות הידיעות 21:0122.01.10

זו יכולה להיות המזכרת האולטימטיבית עבור כל אחד מ-150 הנוסעים ששרדו את הנס - אין דרך אחרת לקרוא לזה - על נהר ההדסון, כל עוד שיש להם מספיק מקום בגראז'. מגרש גרוטאות בניו ג'רזי מעמיד למכירה פומבית את המטוס שהונחת בביטחה על נהר ההדסון בניו יורק בינואר שעבר בידי הטייס צ'סלי סאלנברגר, לאחר שציפור התנגשה בו והרסה את שני המנועים.

 

מטוס האירבוס A320 של US איירווייז מוצע למכירה כמות שהוא ורשום באתר של סוכנות ביטוח כבעל זנק חמור כתוצאה ממים לכל אורכו ורוחבו. חברת התעופה החליטה שלא כדאי לה לתקן את המטוס בן ה-11 שנה שהמריא בפעם האחרונה בטיסה מספר 1549 משדה התעופה לא גווארדיה בניו יורק לכיוון שארלוט, צפון קרוליינה.

 

דקות לאחר ההמראה המטוס התנגש בלהקת אווזים שגרמו להשבתה מיידית של המדחפים בשני המנועים. חשיבה מהירה של הטייס סאלנברגר הפכה אותו לגיבור כאשר הצליח לדאות את המטוס החבול על מי נהר ההדסון. כל 150 הנוסעים וחמישה אנשי צוות שרדו את הפגיעה ופונו בשלום דרך הכנפיים של המטוס שצפו על המים.

 

 

 

ניו יורק ניו יורק צילום: בלומברג

 

 

המטוס נמשה מהמים באמצעות מנופי ענק מספר ימים לאחר ההתרסקות ונלקח לבדיקה ברשות הבטיחות בתעופה בארה"ב. מומחים בתעשיה העריכו את שווי המטוס ב-40 מיליון דולר לפני התאונה וצופים שבמכירה הפומבית המחיר יהיה נמוך משמעותית, בהינתן שחסרים המנועים ושתי הכנפיים יצאו ממקומן.

 

לפי Metal Bulletin Monthly, העוקב אחר מחירי גרוטאות מתכת, מטוס אירבאס A310 דומה נמכר בשנה שעברה ב-2.6 מיליון דולר. המטוס אמור להימכר בתור גרוטאה ולא ישוב לטוס לפי מארי אלי, דוברת Chartis International, המנהלת את המכירה הפומבית.

 

תמונות באתר החברה מראות את פנים המטוס במצב ירוד כאשר רוב הכריות חסרות לאחר שהוסרו על ידי הנוסעים כדי לשמש כמצופים. המכירה תסתיים ב-27 למרץ ואורגנה בעזרת המבטחת של חברת התעופה, AIG. צדדים מעוניינים צריכים להגיש הצעות והזוכה יקבל את המטוס במגרש בניו ג'רזי ב-10 לאפריל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x