שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בשולי החדשות

סקר: באיזו מדינה עושים הכי הרבה דיאטה?

המגזין רידרז דייג'סט בדק מי תולים את האשמה בגנים, מי משתמש בהכי הרבה גלולות הרזיה ומי מאשים את המזון האמריקאי

סוכנויות הידיעות 22:5812.01.10

המגזין רידרז דייג'סט חושף תוצאות של סקר דיאטה גלובלי בגיליון פברואר שייצא לדוכנים כבר באמצע ינואר השנה. באיזו מדינה עושים הכי הרבה דיאטות? באיזו מדינה משקל יתר הוא לא ביג דיל? באיזו מדינה לקוחים הכי הרבה גלולות הרזיה? מי אשם במגיפת ההשמנה הגלובלית? להלן התוצאות:

 

ארה"ב עקפה את המדינות האחרות במספר הנשים שרוצות שבעליהן ירזו; זו גם המדינה שבה נשים מתעסקות הכי הרבה עם משקלן. עם זאת, גלולות הרזיה ועישון כדרך לשליטה במשקל לא נפוצים כמו במדינות אחרות אך 85% מהנשים ניסו לרדת במשקל לפחות פעם בחייהן.

 

למרבה האירוניה, קרוב ל-70% מהנשים בארה"ב סבורות שהתרבות האמריקאית מתמקדת יותר מדי בהרזיה. המגזין ראיין 16 אלף נשים וגברים ב-16 מדינות בעולם בנוגע לגישתם למשקל, הרזיה ועודף משקל. בנוסף, הוא אסף טיפים בנושא מרחבי העולם.

 

העורכת האחראית פגי נורת'ורפ אמרה כי הסקר "מבהיר שאנשים ברחבי העולם מתעסקים במשקל שלהם אך החדשות לא רק רעות - מצאנו שבכל תרבות יש מנהגים שיכולים להרזות ולהבריא".

 

בברזיל הלחץ הגדול ביותר להרזות. הסקר מצא ש-83% מהברזילאים חושבים שיש דגש גבוה מדי על משקל - 77% מהגברים ו-89% מהנשים. לשם השוואה, 62% מהאמריקאים חושבים שאנו מייחסים חשיבות יתר למשקל, ודורגו במקום השלישי בקטיגוריה זו, לאחר ברזיל והודו, (68%).

 

נשים נשואות בארה"ב רוצות שבעליהן ירזו. מעל 51% מהנשים הנשואות רוצות שבעליהן ירזו בעוד ש-47% מהגברים רוצים אותו דבר. בהודו, 48% מהגברים לא מרוצים ממשקל הנשים שלהם ו-46% מהנשים חשות אותו דבר.

 

סין במקום הראשון בשימוש בגלולות הרזיה - 37% מהסינים מודים שלקחו גלולות כאלה. ברזיל, 30%, רוסיה 24% ומכסיקו 23%, בעוד שבארה"ב רק 19% לוקחים גלולות. ברוסיה, 23% מהגברים ו-18% מהנשים מודים שהם מעשנים כדי לדכא תיאבון. בארה"ב, רק 5% מעשנים כדי להרזות.

 

 

מאזנים מאזנים צילום: סי די בנק

 

בפיליפינים הכי הרבה אנשים מאשימים את עודף המשקל שלהם בהיעדר כוח רצון. מחצית מהאמריקאים מרגישים אותו דבר. וברוסיה תולים את האשמה בהורים. 70% מהרוסים חושבים שיש להם גנים שמנים. הגרמנים (61%) וההודים (50%) משתמשים באותו תירוץ. בארה"ב רק חמישית מהנסקרים מאשימים את הוריהם.

 

בצרפת תולים את האשמה בעודף משקל בתרבות המזון המהיר של ארה"ב. שלושת רבעי אחוז מהאמריקאים מרגישים אותו דבר בעצמם. במכסיקו קיימת הגישה הבריאה ביותר להרזייה. קרוב ל-93% מהחיים במדינה עברו למזון בריא יותר כדי להרזות.

 

בארה"ב, 46% מהנשאלים חשים שהמשקל מהווה מכשול לקיום יחסי מין. 

 

לסיכום, מספר המלצות גלבליות להרזיה:

 

בתאילנד מאמינים באוכל חריף - פלפלים מגדילים את המטבוליזם ושורפים כמה קלוריות עודפות.

 

בשוויץ ממליצים על דגן המוזלי, שכולל בסיבים, אגוזים ופירות ונחשב בריא.

 

בברזיל אוכלים שעועית ואורז כמעט כל ארוחה.

 

ההולנדים אוכלים 85 מיליון הרינג נא לשנה ונהנים מאומגה 3.

 

בהודו, פינלנד והולנד התעמלות גופנית היא חלק אינגרלי מהחיים, כמו יוגה, רכיבה על אופנים והליכה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x