$
תעשייה ופיננסים

מנכ"ל AIG לשעבר: "גולדמן זאקס הוא האשם בקריסת החברה"

לדברי הנק גרינברג, גורמים בגולדמן זאקס , שהעריכו כי הבועה בשוק הנדל"ן האמריקאי עומדת לפקוע, יצרו שורה של אמצעי השקעה המבוססים על משכנתאות סאב־פריים ונגזרים פיננסיים בשוק הנדל"ן, ומכרו אותם באגרסיביות למשקיעים שונים, בהם AIG

סוכנויות הידיעות 17:4509.01.10
מנכ"ל ענקית הביטוח AIG לשעבר, הנק גרינברג, אמר כי בנק גולדמן זאקס הוא זה הנושא באחריות לקריסת החברה במהלכו של המשבר הכלכלי, כך דיווח "הוול סטריט ג'ורנל". גרינברג (84) עמד בראש AIG במשך 37 שנה עד אשר נאלץ לפרוש מתפקידו ב־2005 בעקבות חשדות לפיהם היה מעורב באי־סדרים כספיים.

 

"אין כל בעיה להגיע למסקנה זו", אמר גרינברג במהלך ראיון שהעניק לעיתון הכלכלי. לדבריו, גורמים בגולדמן זאקס , שהעריכו כי הבועה בשוק הנדל"ן האמריקאי עומדת לפקוע, יצרו שורה של אמצעי השקעה המבוססים על משכנתאות סאב־פריים ונגזרים פיננסיים בשוק הנדל"ן, ומכרו אותם באגרסיביות למשקיעים שונים, בהם AIG.

 

גרינברג טען כי במקביל הקפידו בגודלמן להמר נגד מכשירי ההשקעה הללו ומכרו אותם בחסר. דובר גולדמן זאקס לוקאס ואן פראג אמר בתגובה לדברים כי "דעותיו של גרינברג אינן מבוססות על עובדות. מעניין שהוא לא מזכיר כלל את המסקנות שאליהן הגיעו רואי החשבון של AIG בנוגע להתנהלותה ההרסנית של חברת הביטוח עצמה". 

 

בסוף השבוע עמדה AIG במרכזה של פרשה נוספת, לאחר שהתברר כי הפדרל ריזרב של ניו יורק, תחת הנהגתו של שר האוצר כיום טימותי גייתנר, דחק בסוף 2008 בענקית הביטוח AIG שלא לחשוף פרטים על העברת תשלומים גדולים לבנקים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x