$
בשולי החדשות

היצע המשרדים למכירה במרכז לונדון צנח ב-80%

אנליסט בג'יי.פי מורגן: "בנקים, תאגידים וממשלות יעמידו למכירה נדל"ן ב-2010"; PwC מוכרת את מטה ברברי לשעבר בלונדון

סוכנויות הידיעות 19:4725.10.09

השווי הכולל של משרדים למכירה במרכז לונדון, שהוערך ב-2.9 מיליארד ליש"ט בשנת 2007 וירד ל-2.8 מיליארד ליש"ט בשנת 2008, צנח ל-643 מיליון ליש"ט בלבד — כך עולה מסקר שערכה חברת נייט פרנק ופורסם ב"סאנדיי טלגרף".

 

אנליסטים טוענים שהשוק נקלע למבוי סתום, כאשר מצד אחד

הרוכשים מתלוננים על מחסור בהיצע ומצד שני המוכרים חוששים מהמשך מפולת מחירים.

 

מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בבריטניה עולה כי מחירי הנדל"ן העסקי ירדו ב-45% מאז קיץ 2007, ואילו בספטמבר 2009 נרשמה עלייה קלה של 1.1%. הביקוש לנדל"ן משגשג על רקע חולשתה של הליש"ט המושכת משקיעים רבים מחו"ל. אנליסטים צופים כי במהלך שנת 2010 צפויה ההתאוששות בשוק להימשך במקביל להתרת מחנק האשראי בבריטניה ובעולם כולו. "

 

"הסאנדיי טלגרף" מציין כי הקבוצה הבנקאית לוידס נתנה אור ירוק לחברת PwC למכור את המטה לשעבר של חברת ברברי, הממוקם בהיימרקט בלונדון. בעבר, הבניין היה חלק מהאימפריה של פול קמסלי, יועץ לשעבר בתוכנית הריאליטי של דונלד טראמפ, "המתמחה", אך לאחר שצבר חובות של כ-450 מיליון ליש"ט, החליט הבנק למכור את הבניין. ביום שבו הוא הוצע למכירה התקבלו 200 הצעות.

 

PwC גם העמידה למכירה פרויקט להקמת מלון בסטראנד בשווי 110 מיליון דולר, לאחר שהיזם הספרדי נקלע לקשיים ונאלץ להקפיאו. הארם מייר, אנליסט בג'יי.פי מורגן, צפה בשבוע שעבר כי "גורמים רבים שהחזיקו בערבויות, יעמידו למכירה נדל"ן, ומספר הנכסים שיועמדו למכירה יגדל ב-12 החודשים הקרובים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x