$
חברה וסביבה

הסבר פניך לתייר: ממשלת סין השיקה אתר בעברית

האתר מופעל על ידי שני ישראלים ושלושה סינים דוברי עברית וכולל חדשות כלליות וחדשות כלכלה מסין. כל המידע עוקב באדיקות אחר הקו הרשמי שמכתיב השלטון הסיני

רחל בית אריה, בייג'ינג 18:3423.09.09

בבייג'ינג הושק היום (ד') אתר אינטרנט רשמי של ממשלת סין בעברית, כחלק מהמערך של "הרדיו הסיני הבינלאומי" שמפעיל תחנות רדיו ואתרים בעשרות שפות שונות כחלק מהניסיון של סין להסביר עצמה לעולם ולשווק את נקודת המבט שלה.

 

האתר בעברית מופעל על ידי שני ישראלים ושלושה סינים
דוברי עברית והוא כולל חדשות כלליות וחדשות כלכלה מסין, מידע למטיילים ולסטודנטים, דיווחים על אירועי תרבות וסקירות כלליות של סין. כל המידע עוקב באדיקות אחר הקו הרשמי שמכתיב השלטון הסיני.

 

שגרירות ישראל בסין בירכה על הקמת האתר. השגריר, עמוס נדאי, אמר בדברי הברכה שלו שמחסום השפה הוא הבעיה העיקרית בדרך לשיפור היחסים בין ישראל לסין.

 

עם ההיפתחות של סין לעולם והחשיבות הגדלה שלה בזירה הכלכלית ובזירה הפוליטית העולמית, הולכת וגוברת גם הביקורת על אופי המשטר בסין. השלטון הסיני החליט בתגובה לפתוח במתקפת הסברה כדי לשנות את מה שהסינים רואים כחוסר הבנה ודעות קדומות כלפיהם במדינות זרות. הרדיו הבינלאומי הוא חלק ממערך התעמולה, שבמסגרתו מוקמים כעת גם ערוצי טלוויזיה בשפות שונות.

 

מלבד עברית נפתחו היום אתרי אינטרנט של הרשת בחמש שפות נוספות. בסך הכל מפעיל הרדיו אתרים ב-59 שפות שונות, ותחנות רדיו ב-18 שפות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x