$
תעשייה ופיננסים

בעקבות הגבלת הבונוסים: 30 מנהלי השקעות ערקו מסוסייטה ג'נרל

הפורשים, בהם ראש חטיבת קרנות הגידור העולמית, הקימו קרן גידור כמחאה על כוונת הרשויות להגביל את הבונוסים במגזר הבנקאי

סוכנויות הידיעות 12:4716.09.09
30 בנקאים בכירים עזבו את הבנק הצרפתי סוסייטה ג'נרל והקימו קרן גידור משלהם. צעד זה בא בין השאר כמחאה נגד הרשויות הרגולטוריות הפועלות להגביל את הבונוסים במגזר הבנקאי - כך מדווח ה"פייננשל טיימס".

 

עם הפורשים נמנה ראש חטיבת קרנות הגידור העולמית של סוסייטה, אריה אסייג,
אשר לקח עמו כמה מהעמיתים הבכירים ביותר.

 

אסייג, בוגר Ecole Centrale de Paris, הצטרף לחטיבת ניהול הנכסים של סוסייטה ב־1999 וניהל צוות של 60 מנהלי השקעות בפריז, בניו יורק ובטוקיו. את דרכו המקצועית החל ב־1987 כראש דסק האופציות של סוסייטה בטוקיו, משם המשיך לניהול צוות פיננסי באסיה והספיק גם לעבוד עבור סיטיבנק.

 

הקרן שהקימו הפורשים תיקרא נקסר קפיטל, ובסיסה ייקבע בפריז. במקביל היא גם תנהל משרד בניו יורק. היעד הראשון שהציבו לעצמם המייסדים הוא לגייס נכסים בסכום של 10 מיליארד דולר (6.8 מיליארד יורו) בחמש השנים הקרובות.

 

נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, התבטא לאחרונה בחריפות כנגד בנקאים בארצו ובעולם כולו והאשים אותם באחריות לפרוץ המשבר הגלובלי וברדיפת בצע ובמשיכת בונוסים גבוהים מדי. סרקוזי קורא למהלך בינלאומי של הגבלת הבונוסים לקראת פסגת 20 המדינות המתועשות, שתתקיים בפיטסבורג.

 

בסוסייטה ג'נרל וב־BNP פאריבה, שני בנקי ההשקעות הגדולים בצרפת, הובעה חוסר שביעות רצון מההתבטאויות הללו, אך ראשי הבנקים הסכימו לשתף פעולה עם הגורמים הרגולטוריים ולהגביל את הבונוסים. בתוך כך התריעו במגזר הפיננסי כי התערבות בוטה זו תגרום לטובי מנהלי ההשקעות לנטוש את המגזר הבנקאי. לטענת אנליסטים, עריקת 30 המנהלים מסוסייטה היא רק ההתחלה

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x