$
בשולי החדשות

אנשים גבוהים מאושרים יותר מחבריהם הנמוכים

מחקר של פרינסטון מצא, כי הגבוהים מרוויחים ומשכילים יותר - שני משתנים שלטענתם קשורים באופן חיובי ל"חיים טובים יותר"

סוכנויות הידיעות 20:2211.09.09

גובה מביא לאושר, על פי מחקר שלפיו אנשים גבוהים צפויים להשתכר יותר ולהיות משכילים יותר מעמיתיהם הנמוכים.

 

המחקר שפורסם בכתב העת לכלכלה וביולוגיה אנושית, הראה שאנשים גבוהים דיווחו על הנאה גבוהה בחייהם, פחות כאב ועצבות. אנשים גבוהים יותר אמרו, כי הם חוששים פחות אם

כי הם מועדים יותר לחוות לחצים וכעסים מאשר אנשים בגובה ממוצע, אמרו החוקרים שביניהם אנגוס דיטון מאוניברסיטת פרינסטון שבניו ג'רזי.

 

הממצאים תומכים בהשערה שהונחה ב-2008, לפיה אנשים גבוהים צפויים לממש את הפוטנציאל הקוגנטיווי שלהם יותר מאשר נמוכים. תזונה לקוייה ומחלות ילדות עלולים להעיב על הגדילה ולהגביל את ההתפתחות המנטלית במקרים מסויימים, נאמר עוד.

 

"קיימת עדות לכך שהיכולות הקוגנטיוויות והפיזיות מתפתחות ביחד. חוסר בהתפתחות קוגנטיוויות עלול לגרום לרמות נמוכות יותר של חינוך ולרמות הכנסה נמוכות יותר בבגרות, שגורמות להערכה עצמית ותוצאות רגשיות בעייתיות יותר", אמרו החוקרים. 

 

המחקר הישווה את השלכות הגובה, ("ציר ה-X"), על משתנים אחרים כגון איכות החיים, לרבות הכנסה. כל אינץ' בגובה העלה את האושר ברמה קבועה ואת ההכנסה ב-4.4% לגברים ו-3.8% לנשים.

 

"את הממצאים קשה לייחס למאפיינים דמוגרפים או אתניים שונים לאנשים גבוהים וניתן להסביר אותם בקשר חיובי בין גובה לרמות הכנסה וחינוך, שקשורים באופן חיובי לחיים טובים יותר", אמרו החוקרים. התוצאות מבוססות על תשובות של 454 אלף בוגרים בארה"ב שענו על שאלות בטלפון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x