$
בשולי החדשות

חיים סבן בוחן את רכישת חלקו של מייקל ג'קסון בקטלוג שירי הביטלס

ג'קסון החזיק ב־50% מהחברה בעלת הזכויות ב־251 משירי הביטלס. שווי האחזקה מוערך ב־500 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות 20:3120.07.09

שבועות ספורים בלבד לאחר מותו של מייקל ג'קסון, כמה חברות פיננסיות גדולות, בהן גם זו של המיליארדר חיים סבן, בוחנות אפשרות לרכוש את חלקו של ג'קסון בסוני/ATV.

 

החברה מחזיקה בזכויות ל־251 משירי להקת הביטלס וסך הכל ב־500 אלף שירים. ג'קסון החזיק ב־50% מהחברה, לאחר שרכש את מרבית קטלוג השירים של הביטלס ב־1985 תמורת 47.5 מיליון דולר בעקבות שיחה לא רשמית עם פול מקרטני על פוטנציאל ההשקעה ברכישת שירי הלהקה הבריטית. מאז רכשה סוני/ATV זכויות למאות אלפי שירים של אמנים נוספים. כיום עשוי שווי חלקו של ג'קסון בחברה להגיע ל־500 מיליון דולר ומדובר בנכס בעל הערך הגבוה ביותר בעיזבונו של מלך הפופ.

 

 

"הניו יורק טיימס" דיווח כי נוסף על סבן הביעו עניין ברכישה גם חברות ניהול הנכסים קולוני קפיטל, קולברג קרביס רוברטס ופליינפילד אסט מנג'מנט.

 

ג'ון ג. ברנקה, עורך הדין שהסדיר את רכישת הקטלוג של הביטלס על ידי ג'קסון וכיום אחד משני המוציאים לפועל של צוואתו, מסר שחלקו של ג'קסון בסוני/ATV אינו עומד למכירה.

 

חרף ההכחשה, כמה חברות ואנשי פיננסים פנו למשפחת ג'קסון ולסוני. לכמה מהחברות יש קשרים עם משפחת ג'קסון; קולוני קפיטל, למשל, מחזיקה בבעלות משותפת על חוות נברלנד, ביתו הקודם של ג'קסון בקליפורניה. פליינפילד אסט מנג'מנט הלוותה בעבר כספים לחברת מיג'אק, המחזיקה בזכויות על שיריו של ג'קסון ושל אמנים אחרים.

 

סוני יכולה להרחיב את אחזקותיה בסוני/ATV ולהותיר רק 25% ממנה בידי משפחת ג'קסון. דוברת סוני הכחישה שהחברה מתכוונת לעשות כן. עם זאת, חלק מחברות ההשקעות הפרטיות הציעו לחבור לסוני ולרכוש את הנתח הנותר מהמשפחה. נציגי קולוני קפיטל, קוהלברג קרביס רוברטס וחיים סבן סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x