$
בשולי החדשות

שניידר מתחמק מעסקה לרכישת דירות בשווי 25 מיליון דולר בניו יורק

הניו-יורק פוסט: אלכס שניידר, הבעלים של מועדון הכדורגל מכבי תל אביב, מנסה להתחמק מרכישת 4 דירות פנטהאוז בשל מחירי הנדל"ן שצנחו

סוכנויות הידיעות 10:5206.07.09

המיליארדר הקנדי והבעלים של מכבי תל אביב, אלכס שניידר, מנסה להתחמק מעסקה לרכישת דירות פנטהאוז בשווי 25 מיליון דולר בגורד שחקים באפר איסט סייד בניו יורק.

 

על פי הניו יורק פוסט, שניידר הסכים לרכוש קומה שלמה, בה ארבעה דירות פנטהאוז, תמורת 5-8 מיליון דולר לכל דירה,

במגדל ברומפטון בשדרה השלישית. אולם על פי פורבס שוויו של הפלייבוי נמוך הקומה התכווץ השנה מ-2.2 מיליארד דולר ב-2008 ל-1.3 מיליארד דולר, וכן מחירי הנדל"ן צנחו.

 

שניידר תובע כעת את היזם בניסיון לקבל בחזרה את 5 מיליון דולר ששילם כפיקדון, ולבטל את הסכם הרכישה על הדירות השוות כיום מיליון דולר פחות מאשר כאשר חתם על ההסכם ב-2008.

 

שניידר עומד בראש קבוצה של 17 בעלי דירות, שמנסים לנצל פרצה משפטית כדי לצאת מהחוזה, או לפחות לקבל תמורה כספית לירידה בערך דירות הפאר. הטענה היא שהקבלן וחברות הנדל"ן הציגו באופן שגוי את הדירות, טעו בחישובי גובה הקומות והבטיחו גישה ישירה למועדון כושר שלא יצאה לפועל.

 

שניידר, הרוויח את הונו מהשקעות בפלדה רוסית, ובבעלותו הייתה קבוצת מרוץ בפורמולה 1. ב-2007 הוא חבר לדונלד טראמפ ובנה את הבניין הגבוה ביותר בטורונטו המתנוסס לגובה של 57 קומות. אך לטענת מבקריו, הוא ההוכחה החיה לכך שכסף לא יכול לקנות לך סגנון. "הוא כל הזמן מקטר ומתלונן שהא צריך לשלם חשבונות," אומר איש עסקים שעבר איתו בעבר. "הוא רוצה לקבל תמורה עבור שום דבר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x