$
בשולי החדשות

מאדוף ביקש מאסר של 12 שנים

עורך דינו טוען כי מאסר באורך זה תואם עונשים אחרים שהוטלו עד כה על עברייני צווארון לבן. גזר דינו של מאדוף יינתן בשבוע הבא

סוכנויות הידיעות 17:5823.06.09

עורך הדין של ברנרד מאדוף, המואשם בהונאת פונזי בהיקף 65 מיליארד דולר, ביקש מהשופט הפדרלי עונש מאסר של 12 שנים למרשו, במטענה כי זהו עונש הוגן. לדבריו, מדובר בתקופת מאסר העומדת בקנה מידה של עונשים שהוטלו עד כה על עברייני צווארון לבן בארה"ב.

 

גזר דינו של מאדוף, אשר
הודה באשמה ב-12 במרץ השנה, יינתן ביום שני הקרוב. העונש המירבי הקבוע בחוק מגיע ל-150 שנות מאסר ומקורביו של הסוחר בן ה-71 טענים כי הוא השלים עם מה שצפוי לו. במקביל, לקוחותיו שנפלו קורבן להונאה מתוחכמת והפסידו את הונם ביקשו מהשופט הפדרלי לוודא כי מאדוף יעביר את שארית חייו מאחורי הסורגים.

 

למאדוף מיוחסים 11 סעיפי אישום, בהם הונאה בניירות ערך והלבנת הון. מלבד המאסר עשוי בית המשפט להטיל על הנאשם קנס הכפול מסך הנזק שגרם. מאדוף הודה במשפט כי הונה את המשקיעים ואת הגורמים הרגולטוריים במשך עשרים שנה. לדבריו, הוא הפקיד את הכספים של משקיעיו בחשבונותיו הפרטיים והחזיר להם כספים בריבית כדי ליצור רושם של פעילות עסקית. בין קורבנותיו של מאדוף נמנו, מלבד בעלי הון וידוענים, גם כמה מגדולי הבנקים בעולם, בהם BNP פאריבה, HSBC, סוסייטה ג'נרל, נומורה ורויאל בנק אוף סקוטלנד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x