$
עולם

הקונגרס והסנאט הגיעו להסכמה על תוכנית התמריצים של אובמה

היקף התוכנית - 789 מיליארד דולר. הקונגרס יקיים הצבעה על הגרסה המוסכמת כבר מחר, בסנאט תתקיים ההצבעה ביום שישי

סוכנויות הידיעות 22:1011.02.09

הקונגרס והסנאט הגיעו להסכמה על תוכנית התמריצים של אובמה. היקף התוכנית - 789 מיליארד דולר. הקונגרס יקיים הצבעה על הגרסה המוסכמת כבר מחר, בסנאט תתקיים ההצבעה ביום שישי. התוכנית תגיע אל שולחנו של הנשיא לחתימה עד סוף השבוע. התוכנית תביא ליצירת 3.5 מיליון מקומות עבודה חדשים.

 

נציגי

המפלגה הדמוקרטית מסרו כי צוות המשא ומתן של אובמה הסכים להוסיף סכום של 39 מיליארד דולר כסיוע למערכת החינוך שנפגעה כתוצאה מירידה בהכנסות מתרומות וגם להכניס שינויים אחרונים בתוכנית הקטנת נטל המס, כאשר זוגות יזכו להטבה גדולה יותר לעומת רווקים.

 

כשליש מהסכום הכולל, שיוזרם לכלכלה, מיועד לקיצוץ במסים, כאשר המחלוקת בין המפלגה הרפובליקנית השמרנית יותר, לדמוקרטים היתה על גובה הקיצוץ.

 

אמש, אישר הסנאט האמריקאי את תוכנית התמריצים של הנשיא ברק אובמה בהיקף של 838 מיליארד דולר, התוכנית כוללת מרכיב של הקלות מס בהיקף של כ-293 מיליארד דולר, לצד צעדים תקציביים בהיקף של 546 מיליארד דולר. התוכנית אושרה ברוב של 61 תומכים מול 37 מתנגדים.

 

הקונגרס אישר לפני שבועיים גרסה משלו בהיקף של 820 מיליארד דולר, הכוללת מרכיב של הקלות מס בהיקף של כ-182 מיליארד דולר, לצד צעדים תקציביים בהיקף של 638 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x