$
עולם

עכשיו זה רשמי: ה"ניו יורק טיימס" קיבל 250 מיליון דולר מקרלוס סלים

המיליארדר המכסיקני העניק לעיתון האמריקאי הלוואה עד 2015, שתאפשר לו להחזיר את חובותיו הדחופים

סוכנויות הידיעות 11:5320.01.09

ה"ניו יורק טיימס", ספינת הדגל של העיתונות האמריקאית, נחלץ ממצב קשה אחרי שקיבל הלוואה של 250 מיליון דולר מהמיליארדר המכסיקני קרלוס סלים, האיש השני בעושרו בעולם.

 

לפי הודעה שפרסם העיתון, החברות בנקו אינבורסה ואינמובילאריה קארסו שבשליטת סלים יקבלו כנגד ההלוואה

אג"ח עם מועד פירעון ל-2015. הזרמת המזומנים תעזור לעיתון להחזיר את חובותיו הדחופים, כולל קו אשראי של 400 מיליון דולר שיסתיים במאי והלוואה של 1.1 מיליארד דולר שצריכה להיפרע עד סוף ספטמבר.

 

מנכ"לית העיתון ג'אנט רובינסון כתבה בהודעה כי ההלוואה של סלים תגדיל את הגמישות הפיננסית של ההוצאה לאור, שתמשיך לפעול כדי להקטין את חובותיה. החברה תמשיך לנסות למכור נכסים כדי לעמוד בהתחייבויות. הטיימס מנסה לגייס עוד 225 מיליון דולר על ידי משכון משרדיו הראשיים במנהטן. נכס אחר שעומד למכירה הוא האחזקות של הטיימס בקבוצת הבייסבול בוסטון רד סוקס וברשת הטלוויזיה בכבלים שמעבירה את משחקיה.

 

בסוף הרבעון השלישי המאזן של ההוצאה לאור של הטיימס הראה חובות של 1.1 מיליארד דולר ו-46 מיליון דולר במזומן. "ההוצאה לאור של הטיימס זקוקה לכל הדלק שהיא יכולה להשיג כדי להמשיך לפעול", אמר ריצ'ארד דורפמן, מנהל תפעול בחברת ההשקעות ריצ'ארד אלן מניו יורק.

 

הטיימס מתמודד עם פיחות משמעותי במספר מודעות הפרסום והקוראים, כשהמיתון גורם לחברות להוציא פחות על שיווק ולאנשים לקרוא פחות עיתונים. בשל כך הודיע בשבוע שעבר העיתון מיניאפוליס סטאר טריביון על פשיטת רגל, ממש כמו חברת הטריביון שנקטה בצעד זהה ב-8 בדצמבר.

 

סלים בן ה-68, שהונו מוערך ב-60 מיליארד דולר, מחזיק מאז ספטמבר ב-6.9% ממניות ההוצאה לאור של הניו יורק טיימס, הנשלטת על ידי משפחת אוצ'ס-זולצברגר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x