$
תעשייה ופיננסים

מדינת ניו יורק אישרה ל-AIG למשוך 20 מיליארד דולר מחברות בנות שלה

מטרת הצעד החריג בו נקט מושל ניו יורק הוא לאפשר לחברה מרווח נשימה עד שהבנק המרכזי של ארה"ב יאשר את בקשת AIG לקבל הלוואת גישור של 40 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 23:3215.09.08

מושל מדינת ניו יורק, דייויד פטרסון, העניק היום (ב') לענקית הביטוח האמריקאית AIG, הנמצאת בקשיים, אישור לשים ידה על 20 מיליארד דולר, הנמצאים ברשות חברות בנות שלה, כדי לשפר את מצב הנזילות שלה.

 

זאת לאחר שהחברה ביקשה הלוואת גישור של 40 מיליארד דולר מהפדרל ריזרב, הבנק המרכזי של ארה"ב. עדיין לא ברור האם הבנק המרכזי האמריקאי ייענה לבקשה. מטרת הצעד החריג בו נקט פטרסון הוא לאפשר לחברה מרווח נשימה עד שהבנק המרכזי של ארה"ב ייחלץ לעזרתה של חברת הביטוח הגדולה, כפי שביקשה.

 

בשלושת הרבעונים האחרונים רשמה AIG הפסדי ענק של 18.5 מיליארד דולר, לצד מחיקות של כ-25 מיליארד דולר, בשל חשיפתה למשבר הסאב־פריים.

 

מניות AIG בוול סטריט צנחו ב-31% ביום שישי, בעקבות הערכות ולפיהן חברות הדירוג יפחיתו את דירוג האשראי שלה. היום צנחו המניות ב-60%.

 

לפי ההערכות, הבקשה של AIG נועדה למנוע את הפחתת הדירוג, העשויה להוות מכה קשה לענקית הביטוח. 

 

אתמול פורסם כי AIG עשויה להודיע היום על מכירת פעילות החכרת המטוסים שלה, כמו גם מימוש נכסים אחרים. החברה מבקשת לגייס בנוסף הון של 10 מיליארד דולר. מתחילת השנה גייסה AIG כ-20 מיליארד דולר.

 

ידיעות שנפוצו היום לפיהם בכוונת המיליארדר האמריקאי, וורן באפט, בעל השליטה בחברה ישקר השיראלית, להשקיע ב-AIG הוכחשו היום על ידי גורמים בברקשייר האתוואיי, חברת האחזקות של באפט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x