בשולי החדשות

מחשב עם פרטים של מיליון לקוחות בנקים נמכר ב-eBay תמורת 35 ליש"ט

צעיר בריטי שרכש את המחשב גילה את הרישומים, שכללו שמות לקוחות של מוסדות פיננסיים גדולים, מספרי חשבונות ואף דוגמאות של חתימות, ומיהר לדווח לרשויות

אולגה ויניאר 16:1626.08.08

מחשב שמכיל מידע אישי רגיש אודות לקוחות של גופים פיננסיים כמו אמריקן אקספרס, רויאל בנק אוף סקוטלנד ונאטווסט נמכר באתר המכירות הפומביות הפופולרי eBay תמורת 35 לירות שטרלינג בלבד.

 

צעיר בריטי בשם אנדרו צ'פמן שרכש את המחשב גילה כמיליון רישומים, בהם שמות הלקוחות,

מספרי חשבונות הבנק שלהם, מספרי טלפון, מספרי כרטיסי אשראי ואפילו דוגמאות של חתימותיהם.

 

לדברי צ'פמן, נפל לידיו אוצר אמיתי, שכל גנב היה שמח לקבל לרשותו. הוא, לעומת זאת, מיהר לדווח על המחשב שרכש לרשויות החוק. תחקיר מהיר גילה כי המחשב היה שייך בעבר לחברת גרפיק דאטה, שמתמחה בשמירת נתונים ועותקים אלקטרוניים של מסמכים פיננסיים. חברה זו מעניקה שירותים לכל הגופים הפיננסיים של בריטניה.

 

מהחברה נמסר כי את המחשב מכר עובד לשעבר שלה, וכנראה שהוא העמיד אותו למכירה מבלי למחוק את הקבצים שהיו בו. יום לפני שהפרשה התגלתה, שמו לב בחברה כי נעלם להם מחשב נוסף שהכיל נתונים רגישים.

 

זה אינו המקרה הראשון של אובדן מידע רגיש על ידי גופים בריטיים. לפני ארבעה ימים דיווח משרד הפנים הבריטי שעובד שלו איבד כרטיס זיכרון שהכיל נתונים על מאות אלפי עבריינים, חלקם מרצים עונשי מאסר. באפריל השנה הודה בנק HSBC כי אחד העובדים איבד דיסק שהכיל נתונים אישיים של כל 370 אלף הלקוחות שלו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x