$
עולם

ירידה במניית אפל בעקבות שמועות על בריאותו של ג'ובס

במעמד השקת האייפון החדש בשבוע שעבר נראה מנכ"ל אפל רזה מתמיד. השמועות נעות בין וירוס לסרטן

סוכנויות הידיעות 08:2215.06.08

מראהו הגרום של סטיב ג'ובס במעמד השקת האייפון החדש בשבוע שעבר עורר חרושת שמועות לגבי מצבו הבריאותי, החל בספקולציות כי מחלת הסרטן שסבל ממנה לפני כמה שנים חזרה, וכלה בסברה כי אולי סתם חטף וירוס פשוט. "זה הכל, הוא חטף וירוס", כך טענה דוברת מטעמו בראיון לעיתון "הוול סטריט

ג'ורנל" ביום שלישי. עם זאת, השיחות הללו הלחיצו את המשקיעים ומניית אפל רשמה ירידה של 4.1% ביום חמישי ו־2.4% נוספים ביום שישי.

 

אין זו הפעם הראשונה שמראהו של ג'ובס מעלה חששות בנוגע למצב בריאותו, וההגדרה של "וירוס פשוט" אינה מסבירה את הירידה הבולטת במשקל גופו בחודשים האחרונים. המגזין "פורצ'ן" דיווח כי ייתכן ומראהו נובע מסוג הסרטן שסבל ממנו לפני ארבע שנים ומאופיו של הטיפול שקיבל.

 

ב־2003 נודע לג'ובס כי הוא סובל מגידול ממאיר בלבלב (בלוטה המספקת לגוף אינסולין ואנזימי עיכול). הסוג הנפוץ ביותר של סרטן הלבלב, אדנוקרצינומה, משמעותו תוחלת חיים של כשנה, אך התמזל מזלו של ג'ובס והוא לקה בגידול נדיר למדי אשר ניתן לטיפול ניתוחי, ללא הקרנות או כימותרפיה.

 

הגידול הוסר ביולי 2004 במרכז הרפואי של אוניברסיטת סטנפורד בפאלו אלטו, ליד ביתו של ג'ובס. בהודעה לצוותו כתב אז כי הוא יחלים במהלך אוגוסט וישוב לעבודה בספטמבר, אך על פי הפורצ'ן הניתוח שעבר, הקרוי "וויפל", פוגע במערכת העיכול ולא ניתן להחלים ממנו לחלוטין. לנוכח מראהו הכחוש של ג'ובס הספקולציות ממשיכות להתרוצץ, אך באפל סירבו להגיב.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x