שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
עולם

שנגחאי: המס על המסחר קוצץ - הבורסה הגיבה בעליות

שלטונות סין הפחיתו את מס הבולים המוטל על כל עסקה מ-0.3% ל-0.1%. בתגובה זינק מדד שנגחאי קומפוזיט ב-9.3%, העלייה היומית החדה ביותר מזה 7 שנים

סוכנויות הידיעות 13:3624.04.08

הממשלה הסינית הודיעה אתמול בערב (ד') על קיצוץ מס בולים המוטל על כל עסקה בבורסה המקומית מ-0.3% ל-0.1%. בכך אותתה הממשלה על כוונתה להתערב בשוק המניות הצונח. בתגובה זינק מדד שנגחאי קומפוזיט ב-9.3%, העלייה היומית החדה ביותר מזה 7 שנים.

 

מאז השיא שנרשם באוקטובר 2007

נפלה הבורסה בשנגחאי ב-50%, והירידות הסתכמו בהפסד של 1.7 טריליון דולר. קיצוץ המס נכנס לתוקף החל מהיום וגרם מיד להתאוששות במסחר.

 

מאז תחילת 2007 מסכימים האנליסטים על קיומה של בועה בשוק המניות הסיני שחייבת להתפוצץ. הממשלה עצמה שבה והזהירה מפני התחממות יתר בשוק לאורך השנה שעברה. החשש הוא שצניחת הבורסה תשפיע גם על הכלכלה הריאלית בסין ותגרום להאטה משמעותית כשהנזילות תרד.

 

הורדת המס היום באה בעקבות שורת צעדים שנקטו השלטונות: ב-20 באפריל הועברה תקנה הדורשת מבעלי מניות שמוכרים אחוז קטן מאחזקותיהם לעשות זאת בבת אחת כדי להגדיל את נפח המסחר. גם מוסדות פיננסיים זרים נקראו לעזרה כשבדצמבר הממשלה העלתה ל-30 מיליארד את השיעור שמוסד פיננסי זר יכול להשקיע בבורסה בשנגחאי. כמו כן, אזרחים זרים אינם מורשים להשקיע ישירות בבורסות בסין, אלא רק דרך משקיע מוסדי.

 

"הורדת מס הבולים היא אחד הצעדים האגרסיביים ביותר שבייג'ינג הייתה יכולה לנקוט בהם" אמרה ג'ינג אולריץ', יו"ר חטיבת ההשקעות בסין של הבנק האמריקאי ג'יי.פי. מורגן. צ'ן שידה, אנליסט בחברת GF בגואנגז'ואו הוסיף שלדעתו השוק הגיע לתחתית בגלל הממשלה וכי המשך העליות לאורך זמן תלוי בנתוני הכלכלה הסינית ברבעון השני. גם אחרי הירידות בחודשים האחרונים, מכפיל הרווח בבורסת שנגחאי עומד על 21, יותר מהנתון של מכפיל רווח 15 במדד S&P 500 .
בטל שלח
    לכל התגובות
    x