$
מדריך למשתמש

איך כותבים המלצה

הגולשים מוזמנים להביע את דעתם האישית על כל מניה. ההמלצה כוללת מה לדעת הגולש יש לעשות עם המניה (קנייה, מכירה וכו') ומהי תקופת הזמן הרלבנטית להמלצתו. הוא יכול, אם ירצה בכך, גם להוסיף הסבר לנימוק המלצתו

שירות כלכליסט 22:4925.07.09

"כלכליסט" מזמין אותך להיות חלק מקהילת שוק ההון האינטראקטיבית החדשה של ישראל! אנו מאמינים שעל ידי שיתוף הדעות של כלל הגולשים נצליח ליצור מנגנון תומך החלטה שישקף את חוכמת ההמון של המשקיעים הישראלים.

 

מה דעתך על המניה הינו מכשיר המרכז ומציג את הדעות השונות של גולשי "כלכליסט" על מניות. באפשרות כל גולש, הן משקיע מקצוען והן משקיע חובבן, להביע את דעתו לגבי ביצועי המניה. "כלכליסט" מרכז את כל דעות הגולשים ומציג מה באמת הגולשים חושבים על המניה.

 

חשוב! מכשיר זה הינו מכשיר חברתי הנותן במה לדעות הגולשים. אין לראות בסיכום ההמלצות המוצגות כאן, המלצה לקנייה, מכירה או החזקה של ני"ע.

  

 

איך זה עובד?
בכל כתבה בה מוזכרת מניה אחת או יותר מוצגת מסגרת הנקראת "מה דעתך על המניה". בחירה באחת מאפשרויות ההמלצה (קנייה חזקה, קנייה, המתן, מכירה ומכירה חזקה ) תפתח לך מסך בו תוכל להזין את המלצתך האישית.

  

 במסך "הזנת המלצה" הנך נדרש לפרט את מהות ההמלצה (קנייה, מכירה או המתן), טווח הזמנים של ההמלצה וכן ניתנת לך האפשרות לנמק את דעתך. 
 

  • שלב ראשון – הזנת שם הממליץ

 

  • שלב שני – בחירת מחיר יעד למניה

בחירת מחיר היעד מתבצעת על ידי בחירת אופי ההמלצה. כל סוג המלצה מבוסס על אחוז השינוי שאתה צופה במחיר המניה.

 המלצה1

סוגי המלצות
קנייה חזקה
עלייה מעל 10% בשער המניה
קנייה
עלייה עד 10% בשער המניה
המתן
אין שינוי בשער המניה
מכירה
ירידה עד 10% בשער המניה
מכירה חזקה
ירידה מעל 10% בשער המניה

 

  • שלב שלישי תאריך יעד להמלצה 

לאחר שבחרת את מחיר היעד הנך נדרש להזין את תאריך היעד. תאריך זה מתאר את טווח הזמן שבו הנך מאמין שהמניה תגיע למחיר היעד שבחרת. ניתנת לך אפשרות לבחור את תאריך היעד באמצעות בחירה של אחת מתקופות הזמן הבאות:

  תקופות זמן

תקופות זמן
השבוע
7 ימים מיום מתן ההמלצה
החודש
30 ימים מיום מתן ההמלצה
רבעון
90 ימים מיום מתן ההמלצה
השנה
365 ימים מיום מתן ההמלצה

 

  • שלב רביעי ואחרון – נימוק המלצה

נימוק ההמלצה אינו חובה, אך הוא מאפשר לך לתת משמעות רציונאלית להמלצה כאשר גולשים אחרים יקראו ויבחנו את המלצתך.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x