$
מדריך למשתמש

מסנן המניות: כיצד הוא עובד

מסנן המניות הוא כלי עזר לגולש המאפשר בחירת מניות ספציפיות התואמות לשורה של פרמטרים הנקבעים על ידו

כלכליסט 11:2521.08.12

מסנן המניות הוא מכשיר מחקר למשקיע במניות, המסנן מאפשר בחירת מניות ספציפיות התואמות לשורה של פרמטרים הנקבעים על ידי הגולש.

 

כיצד עובד מסנן המניות?

המסנן מכיל  25 פרמטרים של מניות, פרמטרים פיננסים, סטטיסטיים, תשואות ועוד. כל פרמטר מכיל את כלל המניות בבורסת תל אביב המוצגים באמצעות גרף התפלגות, כאשרבאמצעות הזזת החצים על פני הגרף ניתן לקבוע את הערכים הרלוונטיים עבורך בכל פרמטר ולאתר את המניות העונות לחיפושך. בכל סינון ניתן לבצע עד שבעה חיתוכים של פרמטרים שונים ולצמצם את כמות המניות הרלוונטיות.

 

ככול שיוגדרו יותר פרמטרים והטווח של כל פרמטר יהיה מצומצם, כך גם כמות המניות העונות לדרישת הגולש יהיה קטן יותר ויאפשר התמקדות.

 

לאחר שהמניות אותרו, ניתן להוסיף אותן לתיק האישי בכלכליסט, ו/או לשלוח ארבע מתוך הרשימה למערכת השוואת המניות.

 

מסנן המניות פועל על כלל המניות הנסחרות בבורסה של תל אביב, אך ניתן גם להתמקד במניות מענף מסוים. כדי להגביל את המניות הנבחרות לענף מסוים יש לבחור מתוך רשימת הפרמטרים את הענף המבוקש, ומסנן המניות יציג בפניכם את רשימת המניות המתאימה לקריטריונים שקבעתם מתוך הענף הספציפי ששהוגדר.

 

לדוגמה: אם ברצונכם לאתר רק מניות בעלות שווי שוק הגבוה מ-100 מיליון שקל. הזיזו את חץ המינימום בפרמטר שווי שוק עד שיראה את הנתון 100 (מיליון שקל). בתחתית העמוד יעודכן מיד כמה מניות עומדות בקריטריון. לחיצה על כפתור "הצג את הרשימה", תציג לכם טבלה מפורטת ובה כל המניות שנכללות בקריטריונים שהוגדרו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x