$
שווקי חו"ל

צפו: כך השפיע משבר הקורונה על 100 החברות הגדולות בעולם

התפשטות המגפה הובילה לתנודתיות חסרת תקדים בשוקי המניות בעולם, שרשמו התרסקויות חדות בחודש מרץ אך עברו לשיקום מהיר של חלק מהשווקים באפריל; מי חזרו לרמה של לפני המשבר, ולמי מחכה עוד דרך ארוכה?

דורון ברויטמן 10:2711.05.20

ההתפשטות של נגיף הקורונה השפיעה בצורה משמעותית על השוק הפיננסי העולמי ויצרה תנודתיות חסרת התקדים בשוק המניות העולמי. ההתרסקות החלה ב-20 בפברואר וצברה תאוצה בתחילת מרץ עם התפשטות מתמדת של המגיפה במקביל למלחמת מחירי הנפט העולמית.

 

בשבוע שבין 9 במרץ ל-16 במרץ, רשמו השווקים חלק מהתנודתיות הגבוהה ביותר אי פעם. באופן פרדוקסלי, על אף הקרבה למוקד הנגיף, השווקים באסיה הראו עמידות גבוהה יותר מאשר עמיתיהם המערביים.

 

למרות הנתונים והתחזיות הכלכליות העגומות, שוקי המניות אכן השיבו חלק גדול מההפסדים שלהם בסוף אפריל. אולם המציאות הגלובלית החדשה עם חשש ממיתון ממושך ויכולות מוגבלות של תוכניות תמיכה נוספות ממשלתיות עשויה לעורר גלים חדשים של תנודתיות גבוהה.

 

הלוח הבא מציג את 100 החברות הגדולות והמובילות בעולם בתחומים שונים. באפשרותכם להתאים את טווח התאריכים כדי לראות השפעה בתקופות שונות, לסנן חברות (לחיצה על סימן המשפך) ולקבוע את מספר החברות שיופיעו בתצוגה.

 

מקור הנתונים: האתר הפיננסי של yahoo

 

 

x