שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
במלכודת הדיור

"עלינו לחסוך במשך 5 שנים כדי להגיע ל־30% מדירה בטבריה"

דנה ואושרי מלכא מטבריה: "אנחנו נאלצים לחכות שנה לפי בקשת הבנק. בינתיים אנו משלמים שכירות ולא ממש מצליחים לחסוך"

אריאל נוי 08:3322.10.12

מי אתם: דנה (25) ואושרי (26) מלכא, "התחתנו השנה אחרי שמונה שנות זוגיות". גרים בטבריה, עובדים כעורכי דין המתמחים במסים ונדל"ן במשרד של אבישי מלכא ושות' (לא קרובי משפחה) ומרוויחים 6,000 שקל בחודש כל אחד.

 

מגורים בשכירות: "במשך שמונה שנים גרנו ביחד בדירה שכורה בהוד השרון. בתקופת הלימודים שכרנו דירת חדר ב־2,500 שקל לחודש. כיום אנו שוכרים בטבריה דירת שלושה חדרים ב־2,200 שקל לחודש".

 

דנה ואושרי מלכא דנה ואושרי מלכא

 

חלום הדירה: "אנחנו חולמים לגור באזור המרכז אבל זה בלתי אפשרי ולכן נשארנו בטבריה. אנחנו חולמים לחיות בדירה חדשה מקבלן. השאיפה היא לגור בדירה חדשה כיוון שאם כבר לוקחים משכנתא, אז עדיף לגור בדירה חדשה. אנחנו יכולים לשלם את תשלומי המשכנתא כי הם יכולים להיות זהים לתשלומי שכר הדירה, אך הבעיה היא עד שמקבלים משכנתא. אנחנו צריכים לחסוך במשך חמש שנים עד שיהיה לנו הון עצמי של 30% מערך של דירה מיד שנייה. בטבריה האפשרות לקנות דירת 4 חדרים ב־850 אלף שקל נראית סבירה. לעומת זאת, דירה במרכז היא חלום שלא נראה שהוא מתגשם בקרוב".

 

 

סוגיית המימון: אחרי החתונה בדקו אושרי ודנה את זכאותם למשכנתא. "הבנקים מתחשבים ברגע ששני בני הזוג עובדים, אך בכל זאת בבנק אמרו לנו תצברו הון ותביאו שלושה תלושי משכורת אחרי שנה מלאה של עבודה. רצינו לקנות דירה אך אין לנו מספיק הון עצמי. אנחנו נאלצים לחכות כמעט שנה נוספת, כמו שהבנק ביקש, כדי שיהיו לנו תלושים מסודרים. בינתיים אנו משלמים שכירות ולא ממש מצליחים לחסוך".

 

מה יהיה בעתיד: "יש לנו הון עצמי של 50 אלף שקל ולא בטוח שנקבל עזרה מההורים, כי מדובר בסכומים גבוהים מדי. אם הבנק לא יאשר לנו משכנתא אנחנו בבעיה. נצטרך להמשיך בשכירות לצערי, לשלם כל חודש על דירה שאינה שלנו".

 

משפחות המעוניינות להשתתף בפרוייקט, פנו אל mail@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x