$
מוסף נדל"ן ינואר 2011

"אני רוצה לגור קרוב לילדים"

לאה מריאנסקי (66) יצאה לפנסיה ב־1 בינואר והחלה לחפש דירה בגבעתיים. מהר מאוד היא הבינה שדירה כמו זו שהיא מתגוררת בה בקריית ביאליק היא לא תוכל למצוא במרכז

שי פאוזנר 10:3031.01.11

כמעט ארבעים שנה גרה לאה מריאנסקי (66) בקריית ביאליק, שאליה הגיעה בעקבות בעלה שהיה רב חובל. ב־1 בינואר 2011 יצאה לפנסיה מעבודתה כאחראית נציגות חשב באחת החטיבות של רפאל, ומאז החלה לחפש דירה במרכז. היא גרושה ויש לה שני בנים, אחד גר בתל אביב ואחד בארצות הברית. "הבן שלי רוצה אותי לידו ואני רוצה אותו לידי", היא אומרת, "אפילו שכל החברים שלי באזור חיפה, בפנסיה אני רוצה לגור באזור המרכז, ליד הבן והנכד".

 

כיום היא גרה בדירת שלושה חדרים בקריית ביאליק, "דירה די חדשה, בת שבע שנים. היא מאוד מטופחת וגדולה, 100 מ"ר, אבל הבנתי שבמרכז לא אוכל לקנות דירה כל כך גדולה. הדירה שלי רוב היום היתה סגורה, אני קוראת לה בד אנד ברקפסט כי רוב היום הייתי בעבודה, חזרתי אליה רק כדי לישון. המתווך בא לפה לראות ואמר, 'איזו דירה, זה לקבל מפתח ולעבור לגור'. יש בה שלושה חדרים אבל חדר השינה הוא סוויטה של ממש, שמרתי על הדירה מאוד. לצערי, אני חייבת למכור אותה כדי לעמוד במחירים שרוצים במרכז".

 

מריאנסקי מריאנסקי צילום: גיל נחושתן

 

הדירה המבוקשת היא דירת שלושה חדרים, "אבל הבנתי שהם יצטרכו להיות יותר קטנים ממה שיש לי כיום. אני לא אוכל לקנות דירה במרכז כמו זו שיש לי בקריית ביאליק. רציתי לגור בתל אביב אבל ירדתי מזה כשראיתי את המחירים, עכשיו אני מסתכלת על דירות בסביבה הקרובה".

 

"אני מחפשת מקום שממנו יהיה לי קל להגיע לתל אביב כל יום. אני יכולה לגור ברמת גן, גבעתיים, פתח תקווה זה כבר רחוק לי מדי. הייתי רוצה לגור ליד הקניון בגבעתיים, בצומת עלית או בשכונת בורוכוב. אני מחפשת ורואה דירות כל יום".

"אתמול לקח אותי מתווך ל'דירה מפוארת', שלושה חדרים ביד אליהו. הוא אמר שזו דירה בת שבע שנים, אז אמרתי, 'יופי, כמו הדירה שלי'. חזרתי מזועזעת. זו דירה שצריך להחליף בה אמבטיה, מטבח, משקופים, כמעט הכל — והיא עולה 1.45 מיליון שקל! אמרתי לו, 'עם כל הכבוד, זו לא דירה מפוארת בכלל'. יד אליהו זה גם בסדר מבחינתי, אבל אם הבחירה היא בין יד לאליהו לגבעתיים - אני מעדיפה גבעתיים".

 

"אני יכולה להוציא עד 1.5 מיליון שקל על הדירה, כי אני לוקחת בחשבון שצריך גם לשפץ וזה עולה כסף. הבנתי שקשה למצוא דירה שאת קונה וישר נכנסת אליה, יש שיפוצים וצריך להשקיע".

 

מה חשוב לה בדירה? "חשוב שתהיה מעלית בבניין, או לפחות אינטרקום, שאני לא אפחד לגור בבניין כי אני לבד. אם אין מעלית עדיף שזו תהיה דירה בקומה ראשונה. חניה זה לא חשוב, כי נראה לי שאמכור את האוטו כשאעבור למרכז ואשתמש יותר בתחבורה הציבורית".

 

"אני רוצה לגור ליד מתנ"ס. אני הולכת ומזדקנת, אז חשוב לי שיהיה בסביבה מקום שבו אוכל לפגוש אנשים, לעשות התעמלות. רצוי שזו תהיה שכונה שבה לא אפחד להסתובב לבד בלילה, שיהיה סופרמרקט פחות או יותר לידי. חשוב שתהיה תחבורה ציבורית נוחה, ואולי כדאי שתהיה גם קופת חולים באזור. אני לא נזקקת לזה כרגע, אבל שיהיה. אולי בעתיד אזדקק".

 

עד כמה היא לחוצה? "אני מחפשת ממש, הולכת לראות דירות כמעט כל יום ונפגשת עם מתווכים. הם נורא לוחצים עליי לקנות, אבל עד שלא אמצא משהו שמתאים לי לא אקנה. אני רוצה לראות עוד".

 

ההצעות שלנו

 

דירת 3 חדרים ברחוב שלום אש בת"א בשכונת הדר יוסף. קומה 5 מתוך 7, עם מעלית. 75 מ"ר, משופצת חלקית, בניין שמור עם חנייה משותפת. מחיר: 1.6 מיליון שקל. לפרטים: רשף נכסים תל־אביב דירת 3 חדרים ברחוב שלום אש בת"א בשכונת הדר יוסף. קומה 5 מתוך 7, עם מעלית. 75 מ"ר, משופצת חלקית, בניין שמור עם חנייה משותפת. מחיר: 1.6 מיליון שקל. לפרטים: רשף נכסים תל־אביב

 

 

דירת 4 חדרים ברח' הפודים ברמת גן. בשכונת נחלת גנים, קומה 7 מתוך 8 עם מעלית, 100 מ"ר נטו, משופצת ומעוצבת, נגישה לתחבורה ציבורית. מחיר: 1.72 מיליון שקל (גמיש). לפרטים: אנגלו סכסון רמת גן דירת 4 חדרים ברח' הפודים ברמת גן. בשכונת נחלת גנים, קומה 7 מתוך 8 עם מעלית, 100 מ"ר נטו, משופצת ומעוצבת, נגישה לתחבורה ציבורית. מחיר: 1.72 מיליון שקל (גמיש). לפרטים: אנגלו סכסון רמת גן צילום: אריאל בשור

 

 

דירת 3.5 חדרים ברח' הגיבור האלמוני בת"א. בשכונת יד אליהו. קומה ראשונה, 90 מ"ר, שמורה היטב עם שירותים כפולים. חנייה חופשית בסביבה. מחיר: 1.48 מיליון שקל. לפרטים: רי/מקס פלייס תל אביב דירת 3.5 חדרים ברח' הגיבור האלמוני בת"א. בשכונת יד אליהו. קומה ראשונה, 90 מ"ר, שמורה היטב עם שירותים כפולים. חנייה חופשית בסביבה. מחיר: 1.48 מיליון שקל. לפרטים: רי/מקס פלייס תל אביב

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x