$
מחוץ לבועה
דיור עכשיו קצר

משפחת אוחיון: "ברדיוס של 10 קילומטר מהקיבוץ הבית הכי זול עולה מיליון שקל"

יריב, גרוש שגר עם שני בניו, שוכר דירת 3 חדרים תמורת 2,500 שקל ורוצה לקנות בית באזור, אבל "המחירים פה קפצו ב-60%"

מי אתם: יריב (36), חוקר הונאות. גרוש ואב לבן 9 ולבן 6, שמתגוררים עימו.

 

איפה גרים: בדירת שלושה חדרים בקיבוץ בית זרע שבעמק הירדן, השכירות החודשית עומדת על 2,500 שקל לחודש.

 

לקנות בית (1): "אני רוצה לקנות באזור הזה, ברדיוס של 10 קילומטר מהקיבוץ, אבל המחירים פה קפצו ב־60%-50% והבית הכי זול עולה מיליון שקל.

 

לקנות בית (2): בקיבוץ אשדות יעקב, 5 קילומטר מפה, על הבית הכי קטן וזניח דורשים כמעט מיליון שקל. ועם כל ההוצאות הנלוות - תיווך, מסים ועורכי דין - זה יגיע ל־1.1 מיליון שקל. אלה פחות או יותר המחירים. וזה אומר מבחינתי החזר של 8,000 שקל בחודש".

 

"אני כבר חמש שנים משלם שכירות. כולם בקיבוץ יודעים שאני מתרעם על המחירים. אנשים מבקשים יותר מדי כסף. הם מנסים להרוויח, ואני יכול להבין אותם. אבל המחירים הולכים ועולים, ואף אחד לא עוצר את זה" "אני כבר חמש שנים משלם שכירות. כולם בקיבוץ יודעים שאני מתרעם על המחירים. אנשים מבקשים יותר מדי כסף. הם מנסים להרוויח, ואני יכול להבין אותם. אבל המחירים הולכים ועולים, ואף אחד לא עוצר את זה" צילום: דורון גולן

 

המשכורות בצפון: "המשכורות שמרוויחים פה יחסית נמוכות בגלל האזור. משכורת משפחתית של שני בני זוג יכולה להסתכם ב-10,000 שקל בחודש, ואם הם לוקחים משכנתה על דירה של 1.2-1.1 מיליון שקל ומחזירים נניח 8,000 שקל בחודש נשארים להם 2,000 שקל בחודש. אי אפשר לחיות מזה".

 

לעבור למרכז: "במקור אני מטבריה אבל אני לא יכול לחזור לשם. אני עובד פה, הילדים שלי מתחנכים וגדלים פה, ואם אני אתרחק ההוצאות שלי רק יקפצו. גם אין לי סיבה לעבור לטבריה כי ההורים שלי עברו למרכז, לרמת גן, ושם המחירים בכלל לא סבירים. מיליון שקל זה רק המקדמה".

 

הכעס שלי: "יש לי חבר טוב שמנסה לקנות בית ולא מצליח. זה עולה הון עתק. ואני כבר חמש שנים משלם שכירות. כולם בקיבוץ יודעים שאני מתרעם על המחירים".

 

כל אחד רוצה להרוויח: "כרגע אין באזור שלנו תנועה של קונים, כי המחירים עלו ואנשים מבקשים יותר מדי כסף. הם מנסים להרוויח, ואני יכול להבין אותם. כל אחד רוצה להרוויח. אבל המחירים הולכים ועולים ואף אחד לא עוצר את זה".

 

משפחות המעוניינות להופיע במדור זה, מוזמנות לפנות בדוא"ל לכתובת: dira@calcalist.co.il

בטל שלח
    לכל התגובות
    x