שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מגזין נדלן ינואר 2010

"שמענו על התמ"א וקפצנו על זה"

הבניין ברחוב המבדיל 11 ברמת גן הוא הראשון ששדרוגו הושלם בהתאם לתמ"א 38. הדיירים מאוד מרוצים

ערן דינר 08:5727.01.10

הבניין ברחוב המבדיל 11 ברמת גן הוא הראשון ששדרוגו הושלם בהתאם לתמ"א 38. הבניין המקורי, שהוקם באמצע שנות השישים, היה מבנה תלת־קומתי בן תשע דירות. במסגרת העבודות נבנתה קומה רביעית ובה שלוש דירות נוספות, ומעליה דירת פנטהאוז. כמו כן הותקנה מעלית, הוחלפו כל התשתיות, הבניין עבר שיפוץ חיצוני ונוספו לו מקומות חניה. כל הפרויקט נעשה בלי שהדיירים נדרשו לשאת בעלות כספית כלשהי, פרט לשכר טרחת עו"ד שנשכר מטעמם. משך הפרויקט, מרגע הפנייה ליזם עד גזירת הסרט, ארך כשנתיים וחצי.

 

מרגישים בהבדל. רחוב המבדיל 11 ברמת גן מרגישים בהבדל. רחוב המבדיל 11 ברמת גן צילום: בועז אופנהיים

 

"דיירי הבניין הזה הגיעו אלינו בתגובה לפליירים שחילקנו", אומר איתיאל בן פורת, מנכ"ל חברת התחדשות אורבנית שביצעה את הפרויקט, "זה בניין שהושגה בו של 100% הסכמה של הדיירים". הוא מרעיף שבחים על העירייה, שנרתמה לדבריו להניע את תמ"א 38 בתחומה: "הרשות ברמת גן אינה דוגמה לכלום, הכל הולך שם מהר".

 

גם בקרב דיירי הבניין שוררת שביעות רצון גדולה מהפרויקט: "הבית היה מוזנח מאוד", אומר יהודה דבוש, אחד הדיירים. "היינו מוכרחים לעשות שיפוץ חיצוני, ואז שמענו על תמ"א 38 וקפצנו על זה". עד כמה היו השיפוצים כרוכים בטרחה לדיירים? "בתוך חודשיים מרגע החתימה על החוזה גידרו את הבניין והתחילו לעבוד. אמנם היה בלגן גדול במשך כשנה, אבל גם אז היה המצב בסך הכל נסבל. היו ימים אחדים שאולי לא זרם חשמל ולא היו מים חמים, אבל בסך הכל היה בסדר. אפילו אצלי, עם שני תינוקות בבית, הסתדרנו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x