שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדינה של נדל"ניסטים

איך מגיעים למתחם צמרת? צריך לרצות

מיליון דולר הם הרף התחתון המקובל למשטח מחייה מורם מעם המשקיף לים, שיאפשר לך להביט מהחלון בעוד אלפיים אנשים כמוך

אמיר זיו 01:4106.08.09

אלפיים דירות מגורים הולכות ונשלמות למלוא גובהם של גורדי השחקים במתחם צמרת. מיליון דולר הם הרף התחתון המקובל למשטח מחייה מורם מעם ומשקיף לים, שיאפשר לך להביט מהחלון בעוד אלפיים אנשים כמוך.

מגדל One במתחם צמרת מגדל One במתחם צמרת צילום: מיכאל קרמר

 

לחצו כאן ותראו מה באמת מסתתר במתחם צמרת

 

יהיה כיף, זה ברור. כשהקאנטרי יושלם, והפארק ילבלב, ויצירות האמנות שבלובי, והתקרה האקוסטית שסופגת את רחשי הבריכה הצלולה, והמרפסת עם האוויר מהים, והנוף המשגע.

 

אבל איך מגיעים לצמרת? מהו סוד הטיפוס?

 

ציוויליזציה של יוקרה

 

ביקור באתר הבנייה מאפשר להתבונן בשלבי ההתפתחות המתקדמים ביותר של ציוויליזציית היוקרה.

 

כמו בתרשים דרוויניסטי, בקצה הגבוה של ההתפתחות ניצבים בגאון צמד מגדלי YOO. יצורים מושלמים, כבר זקופים לגמרי, מאוכלסים, בחצרם זורם נחל של מים חצוב באבן, סביבם כבר גדר ובקתה של שומר. חומה ומגדל.

 

תחתם ניצבים הגמורים למראה. מגדלים שכבר נראים שלמים לכל דבר, ורק בתוכם עדיין ריקנות של טופס 4 שטרם נחתם, ועוד תשלום אחרון לקבלן.

 

תחתיהם בשרשרת נמצאים החשופים. מגדלים שהזכוכית הכהה עדיין לא נמתחה על קירותיהם החיצוניים, וכך מתאפשרת הצצה אל הקרביים שלהם: קומפלקס רב־שכבתי של קירות בטון, גבס, שיש, צינורות מיזוג וחיפויים נוצצים, שרק לאלוהי הקבלנים יש מושג כיצד ייהפכו בבוא היום לדירות משגעות.

 

מתחם צמרת מתחם צמרת צילום: אוראל כהן

 

ממערב משקיפים שלושת האקירובים, גזע האם. פרימאטים מתוחכמים בפני עצמם, שעד לא מזמן עמדו בראש שרשרת המזון אך לא יכלו לקצב התפתחות הציוויליזציה של היוקרה. הגזע שנפרד מהם יחריב אותם בבוא היום.

 

ומתחת לכל זה, ג'ונגל. רעש מערבלי בטון, מסורי אבן, צווחות מעליות ברזל חורקות, שאגות מנהלי עבודה, להקת מנופים שנחתה במתחם ומנקרת בניין אחר בניין, ונהמת ב.מ.וו שנמלטת מהחניה התת־קרקעית כאיילה שנקלעה למפגש נמרים.

 

על רצפת שדות החול שעדיין פזורים בין הבניינים נחשפים אין ספור סימני חיים של ממש. כוסות קפה חד־פעמיות מצהיבות בשמש, שאריות בגט, חפיסות ריקות של סיגריות מונטנה מנטול, ניירות טואלט של פועלים שהתקשו להתאפק, חפיסה ריקה של מטפורמין נגד סוכרת, קונדום משומש שהשאירה זונה זהירה. גם היא נטשה את מתחם הבורסה ונדדה מערבה, בעקבות הציוויליזציה. יש חיים בפארק צמרת.

 

שרשרת של עוצמה

 

לצמרת מגיע רק מי שבאמת רוצה, בכל מאודו, להגיע לצמרת. הטיפוס לצמרת דורש כוונה, הוא לא קורה מאליו. על זה יסכימו גם מהרישי, גם הרנטגן וגם פיליפ סטארק. זה הכלל החשוב ביותר, המכנה המשותף לכל שוכני הצמרת. צריך להיוולד עם הרצון לטפס לפסגה.

 

בריכה במגדלי YOO בריכה במגדלי YOO צילום: עמית שעל

 

לא מדובר בסתם רצון להתעשר, שמפעם גם בהמון. גם אין מדובר ברצון להפגין עושר, שניתן להפגנה בזול יותר. לצמרת מגיעים אלו שנקודת היעד שהציבו לעצמם היא שם למעלה: נוף לים, מורם מעם, בריכה שקטה בכניסה, אמנות גדולה מהחיים על הקיר, קאנטרי עם מעבר תת־קרקעי, מרכז מסחרי בהושטת יד, ומרפסת משגעת שמשקיפה על עוד אלפיים אנשים כמוך. ולהפך.

 

דירת יוקרה במתחם צמרת דירת יוקרה במתחם צמרת צילום: עמית שעל

 

בקצה שרשרת הציוויליזציה של העושר ניצבים אלה שיש להם מיליון דולר להוציא על דירה, שתהיה מוקפת בעוד אלפיים איש שיש להם מיליון דולר להוציא על דירה. הביחד הזה הוא טורף משוכלל, כמעט בלתי פגיע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x