$
הוועידה לעסקים קטנים ובינוניים 2015
גג עמוד ועידה ל עסקים קטנים 2015

הוועידה לעסקים קטנים

"אם לא נטמיע את הפרסום בתוך מהלכים שיווקיים לא נראה תוצאות אפקטיביות"

מיה לנדאו מומחית לשיווק עסקים קטנים ובינוניים בוועידת כלכליסט: בעלי עסקים משקיעים כסף רב בפיתוח אתר אינטרנט לעסק שלהם, אבל נופלים "בהתאמה" שלו לקהל היעד

אורנה יפת 12:0711.05.15

"אם לא נטמיע את הפרסום בתוך מהלכים שיווקיים לא נראה תוצאות אפקטיביות. הפרסום הוא כלי תומך וחשוב שנשתף את הלקוחות במערכת היחסים שלנו עימם ולא נשאיר את הפרסום ככלי יחיד". כך אומרת מיה לנדאו, מומחית לשיווק לעסקים קטנים, בהרצאה בכנס עסקים קטנים ובינוניים של "כלכליסט".

 


 

לדבריה, העולם הדיגיטלי פותח לעסקים קטנים המון כלים למערכת יחסים עם הלקוחות ובעל העסק צריך לדעת מה הכלי הכי אפקטיבי עבור העסק שלו. "יש מגמה הולכת וגדלה בעולם של סמארטפונים", אמרה לנדאו. "לפי התחזיות, כ-2 מיליארד אנשים ברחבי העולם יחזיקו טלפון נייד השנה. מתוכם, מובילים מכשירי הסמארטפונים והצפי הוא שעד שנת 2018 הם יהוו כ-88% מכלל מכירות הניידים. השנה תהיה שנת שינוי בין ה-PC לטאבלט".

 

לדברי לנדאו, בכל פעם שצרכן מקליד במחשב או בטלפון הנייד בית עסק, חניה, או אפילו נכנס לאפליקציה מסוימת, זה ייגמר בהוצאה כספית. "כל קליק על העכבר בסמארטפון ייגמר בלקוחות משלמים. לקוחות מחפשים מידע על בית עסק, מחירים, שעות פתיחה וכו' והרבה פעמים רואים שתוך כדי ביקור בחנות, לקוחות משווים מוצרים, וזה מאפשר להפנות אלינו יותר תנועות של ארנקים".

 

 מיה לנדאו מיה לנדאו צילום: נמרוד גליקמן

 

בעלי עסקים משקיעים כסף רב בפיתוח אתר אינטרנט לעסק שלהם, אבל נופלים "בהתאמה" שלו לקהל היעד. לדבריה, "יותר אנשים יגיעו אל בעל העסק דרך הסמארטפון, והוא צריך להתאים את האתר ללקוח כדי לא לאבד את הלקוחות. "תפתחו טאבלט ותראו איך האתר שלכם נראה. זה יביא לפחות נטישות מצד הלקוחות. מחקרים מראים שאתר מותאם לקהל היעד מעלה את כמות הרכישות מהטאבלט. אם האתר לא מותאם אנחנו מאבדים לקוחות משלמים. בכל מה שקשור בקופונים ורכישה הלקוחות מעדיפים לעשות את זה דרך הנייד. נשים וצעירים זה קהל שקל להשיג חשיפה שלו במובייל. לכן חשוב להתאים הנעה לפעולה לקהל היעד ולדפוס שאנו רוצים לייצר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x