$
מדריכים - שיווק ופרסום

תוכן זה עסק רציני

בעידן הדיגיטלי, הצורך באתר אינטרנט ברור לכל בעל עסק, אך כיצד יוצקים לתוכו תוכן איכותי, שיסייע גם למשוך לקוחות

שירי בן 15:1514.12.14
התוכן באתר משמש את בעלי העסקים היום בשני מישורים עיקריים: בראש ובראשונה, הוא מספק מידע ומבסס את המקצועיות של בעל העסק בקרב קהל הגולשים. שנית, הוא מסייע לקידום אתר העסק - תכנים איכותיים ורלוונטיים לחיפושים שמבצעים הגולשים, מסייעים לדפי אתר להתברג במיקומים גבוהים יותר במנועי החיפוש. 

מעבר לכללים הבסיסיים, כגון: הקפדה על עברית תקנית ואיות ופיסוק נכונים, ישנם כמה טיפים נוספים שיכולים להעלות משמעותית את איכות התוכן והרלוונטיות שלו לקהל הגולשים.

 

1. הכירו את הלקוחות

כדי שתוכלו ליצור תוכן איכותי עבור קהל הלקוחות הפוטנציאליים שלכם (הגולשים), חשוב להכיר אותם – להבין מי הם, ולדעת מה הם מחפשים. אם תחום העיסוק שלכם רלוונטי לכמה קהלים שונים, מומלץ לייחד תכנים שונים לכל קהל יעד. השונות יכולה לבוא לידי ביטוי באמצעות תוכן שונה, באמצעות שימוש בשפה שונה או באמצעות שימוש במדיום אחר. לדוגמה, הדור הצעיר מדבר בשפה שונה מזו של בני הגיל השלישי; הוא גם פעיל יותר במדיה החברתית, ומשתף יותר תכנים. לפיכך, כדאי לייחד עבורו תכנים מתאימים, שיותר 'מזמינים' שיתוף כגון תמונות וסרטונים.  

 

2. הדגישו את הייחודיות

השוק היום מוצף במידע. אלפי עסקים ומיליוני דפי אינטרנט העוסקים בתחום שלכם. בעולם שבו קיים כל כך הרבה מידע, חשוב לספק תוכן מקיף ואיכותי, תוך הדגשת הייחוד שלכם על פני המתחרים. כשלקוח מתקשר, אתם ודאי יודעים להסביר לו מדוע כדאי לו לשכור את שירותיכם.

 

את ההסבר הזה כדאי לצקת כתוכן מקצועי ומרתק באתר האינטרנט שלכם.

 

3. ספקו ערך מוסף

מה מעניין את הגולשים שלכם? מה אנשים מחפשים? אילו שאלות שואלים אתכם בדרך כלל, ואיך אתם יכולים לתת עליהן מענה באתר? חשוב לספק לגולשים ערך מוסף, ולנסות לתת מענה למרבית השאלות שעליהן אתם נשאלים בטלפון.

 

כך תגלו שלא רק שתחסכו זמן וטלפונים מיותרים, אלא אף תבנו תדמית מקצועית ותשדרו אמינות מול קהל הגולשים. אם לחלק גדול מהלקוחות שפונים אליכם יש בעיה פשוטה, כזו שאפשר לפתור בקלות ("בדקת אם הפיוז לא קפץ?"), מומלץ לשלב באתר הסבר עבור הגולשים באמצעות סרטון הדרכה, מדריך "how to" בליווי תמונות שלב אחרי שלב, דף שאלות ותשובות או כל דרך אחרת שתהיה נוחה עבורך וידידותית לגולש. אתה תבססו אמון, והגולש מצדו יזכור שעזרתם לו, הוא יעריך אתכם על כך, ויהפוך ללקוח בפעם הבאה שבה יזדקק לשירות.

 

תוכן איכותי באתר יבסס המקצועיות שלכם וכן יקדם את העסק תוכן איכותי באתר יבסס המקצועיות שלכם וכן יקדם את העסק צילום: shutterstock

 

4. הישארו מעודכנים ורלוונטים

חשוב לעדכן באופן תדיר את האתר בתכנים חדשים. מלבד חשיבות המידע המעודכן לגולשים, יש בעדכון השוטף משום אינדיקציה חשובה מאוד לגוגל המעידה על איכות האתר ועל הרלוונטיות שלו. במקביל, כמובן שאין לזנוח את המידע הקיים וחשוב לוודא מעת לעת שהתכנים שהזנתם בעבר, ואשר מופיעים בצורה בולטת באתר, עדיין רלוונטיים. תוכן ישן ולא רלוונטי עלול להסב נזק תדמיתי. לכן, אם יצרתם תוכן איכותי לפני כמה שנים ("מה צופן העתיד: האם טלפונים חכמים יכבשו את השוק?"), כדאי להעביר אותו לארכיון המידע באתר, ולא למקם אותו כתוכן מרכזי בעמוד.

 

5. העבירו את התכנים בצורה מעניינת

אם כל מה שעולה בדעתכם כבר נכתב, ואין לכם שום רעיון מקורי, הייחודיות יכולה לבוא לידי ביטוי לא רק בתוכן, אלא גם בצורה. לדוגמה: את הטיפים שכתבתי כאן, יכולתי להעביר גם באמצעות סרטון שבו אני מקריאה אותם; באמצעות עמוד המורכב משאלות ותשובות או בדרך של אינפוגרפיקה - צורה גראפית להעברת תכנים ומידע. צורה זו מאוד נפוצה, ונחשבת ככלי יעיל להפצת מידע במדיה החברתית, בדיוורים וכדומה.

 

6. עקבו אחר התנהגות הגולשים

גם לאחר שכתבתם ופרסמתם את התכנים, המלאכה אינה מסתיימת. עם הקמת אתר אינטרנט, ודאי הטמעתם בו את מערכת גוגל אנליטיקס - מערכת המספקת שלל נתונים על התנהגות הגולשים באתר. במערכת זו ישנם שני מדדים עיקריים שיכולים להעיד על איכות התוכן בעמוד: Bounce Rate ו-Average time on page.

 

BR (ה- Bounce Rate) מודד את אחוז הגולשים שנכנסו לאתר, או לעמוד מסוים, ויצאו ממנו מבלי לעבור לעמודים נוספים באתר. Average time on page הוא מדד המשקף את זמן השהייה הממוצע של גולש בדף. אם מדד זה מורה על זמן שהייה קצר, בעמוד המכיל מידע רב, סביר להניח שהגולשים לא קראו את התוכן בשלמותו, ושנטשו את העמוד באמצע הקריאה. אם זמן השהייה בעמודי האתר קצר, וגם אחוז ה-BR גבוה, כדאי לבדוק אם התוכן באתר מצריך שיפור ורענון.

 

7. "עזרתי לכם?" שאלו את הגולשים

כלי יעיל וחשוב ביותר הוא המשוב. שלבו סקר באתר, ושאלו את הגולשים שלך עד כמה תוכן העמוד תרם להם. אפשרו להם לדרג וגם לכתוב, בשדה טקסט חופשי ייעודי, מה חסר בעמוד ומה מצריך שיפור. אין מידע טוב מזה כדי לפעול לשיפור תכני האתר (וכמובן, לא לשכוח לומר תודה רבה לגולשים).

 

 

הכותבת היא מנהלת תחום התוכן והשיווק הדיגיטלי, אתר zap דפי זהב

בטל שלח
    לכל התגובות
    x