$
מדריכים - שיווק ופרסום

אל תיכנסו לסרטים: המדריך להפקת סרטון וידאו עסקי

סרטון תדמית הופך את האנשים שמאחורי העסק לנגישים ואמיתיים יותר. האם עדיף להשתמש סרטון אוטומטי או בהפקה מלאה, איך תבחרו איש מקצוע והיכן מומלץ לפרסם את המוצר המוגמר

שרון שוהרט 10:3928.08.14

סרטון וידאו הוא אמצעי עבור בעלי עסקים להעביר מסרים ללקוחות פוטנציאלים באמצעים מוחשיים. אין כמו סרטון ומוזיקה מתאימה המתלווה אליו להעביר מסר של עוצמה, חדשנות, או משפחתיות בצורה יותר מוחשית. סרטון הוידאו הופך את האנשים שמאחורי העסק לנגישים ואמיתיים יותר.

בעולם הפקות הסרטונים יש ספקים רבים שמציעים את מרכולתם ויצרו סרטון וידאו תדמיתי עבור בית העסק במגוון טווחי זמן (חצי דקה ומעלה) ואיכויות (רגילה, HD ) ובשני סוגים עיקריים: סרטון אוטומטי וסרטון שמצולם בהפקה מלאה.

 

לכל אחד מהסוגים יתרונות וחסרונות משלו וכמובן יש הבדלים במחירים. עלות סרטון אוטומטי נעה בסכום של מאות שקלים, ואילו עלות של הפקת סרטון בהפקה מלאה תלויה כבר בפרמטרים אחרים ונעה בין אלפי שקלים בודדים וויכולה להגיע לסכום של עשרות אלפים.

 

ההבדלים בין סרטון אוטומטי לבין סרטון בהפקה מלאה

 

סרטון אוטומטי - סרטון המיוצר בעזרת מחולל סרטונים, המתבסס על הזנת מידע במחולל, או אפילו על כך שהמחולל עצמו יוצר את הסרטון על בסיס אתר בית העסק, עמוד הפייסבוק, או נוכחות כזו או אחרת ברשת.

 

היתרון הגדול של סרטון מסוג זה הוא העלות וגם המעורבות הקטנה של בית העסק, הוא יכול להיות מתאים כשרוצים לייצר סרטון תדמיתי קצר ולהנות מהיתרונות של סרט לתמיכה בקידום ברשת.

 

סרטון בהפקה מלאה -סרטון המופק ע"י גורם מקצועי (צלם, מקליט , עורך וכו'). לצורך הכנת הסרטון יצטרך הספק לערוך תחקיר על מנת שיוכל לבנות את התסריט ליום הצילומים.

יום הצילומים לרוב יהיה בלוקשניים שקשורים בבית העסק (משרד, חנות, מפעל) ויופיע בו דובר/ים מטעם בית העסק.

 

ליום הצילומים יהיה צורך למצוא לוקשיין מתאים ובו לעשות את כל ההכנות הנדרשות למיצוי יום הצילומים – החל בסידור המקום, מיתוגו, וכמובן יש לדאוג שיהיה פנוי ביום הצילום .

במקביל להכנות אלה יש לעשות הכנות ולהערך מראש עם המלל אותו יציג הדובר במהלך הסרטון. המסרים צריכים להיות ברורים ומדוייקים על מנת שיניבו את התוצאה המקסימלית.

 

באופציה זו בה הסרטון מופק ע"י ספק, חשוב שהצילום יהיה מקצועי: התאורה צריכה להיות טובה, זוויות הצילום צריכות להיות מחמיאות, הצילום צריך להיות מספיק קרוב לאובייקט המצולם (אבל לא קרוב מידי) וכל זאת במטרה שהצופה יהיה מרוכז במסרים שבית העסק רוצה להעביר בסרטון ולא בכל מיני רעשי רקע. כדי להבטיח תמורה מלאה לכספכם עדיף שלפני בחירת הספק תראו מספר דוגמאות קיימות.

 

כדאי לפרסם את הסרטון ביוטיוב אבל גם במקומות נוספים כדאי לפרסם את הסרטון ביוטיוב אבל גם במקומות נוספים צילום: cc-by-thms.nl

 

יש לקחת בחשבון שבאופציה זו של הפקת סרטון בהפקה מלאה המעורבות של העסק גבוהה מאד והיא לרוב דורשת זמן ומשאבים רבים. אך היתרון הגדול הוא השליטה בתכנים ובמסרים שנמצאים בסרטון.

 

חלק חשוב לא פחות מהפקת הסרטון, היא הפצת הסרטון.

 

איפה מומלץ פרסם את סרטון הוידאו

את סרטון התדמית אפשר לפרסם במקומות רבים ברשת ומחוצה לה:

אתר העסק - הטמעת הסרטון בתור אתר העסק יכול לשפר יחסי המרה ולהגדיל משמעותית את מספר הפונים לעסק .

YouTube- מומלץ לפרסם את הסרטון בערוץ היוטיוב של העסק ולאפשר גישה אליו מכל מקום.

בעסק - על גבי מסכים בעמדת הקבלה, בחלון בכל או מקום רלוונטי אחר בעסק.

אי-מייל - במידה והסרטון יושב ברשת, ניתן לעשות קישור אליו מכל דיוור או אימייל שיוצא בצורה אלקטרונית.

רשתות חברתיות - הפצת הסרטון ברשתות החברתיות תמיד יכולה להגדיל את החשיפה לעסק שלכם במאות אחוזים.

 

הכותבת היא מנהלת מוצרים ופרוייקטים, zap group

בטל שלח
    לכל התגובות
    x