$
כתבות אחרונות בעסקים קטנים ובינוניים

בלי מתווכים - סיוע בחינם לעסקים קטנים בדרום בתביעות פיצויים

מתווכים גובים מעסקים בדרום עד 15% מהפיצוי העתידי עבור סיוע בהגשת הבקשות לפיצויים. הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מציעה יעוץ וליווי ללא תשלום בבקשות הפיצויים בגין מבצע 'צוק איתן'

מעין מנלה 11:1418.08.14
עסקים קטנים ובינוניים בעוטף עזה ובישובי הדרום זכאים החל מהיום (ב') לקבל ליווי בהגשת התביעות לפיצויים עקב מבצע 'צוק איתן' ללא תשלום מטעם הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה בשיתוף רשות המסים.
"אנחנו רואים שבפועל פונים לעסקים האלו הרבה מאוד מתווכים ומבקשים מהם אפילו 15% מהפיצויים שהם יקבלו. חשוב לנו שהעסקים יידעו שאנחנו יודעים שיש בעיה כזאת, ושאנחנו נותנים את זה בחינם. חבל שגם הם סבלו ממטר הרקטות וגם עכשיו הם צריכים לשלם על זה מהפיצויים. הפיצויים צריכים להגיע אליהם במלואם ולא אחרי שלקחו להם מזה בדרך על עניין טכני פשוט של מילוי טפסים וחשוב לנו שיידעו המערך הזה קיים. חשוב גם שהגופים שמבקשים את הכסף יידעו שאנחנו נותנים את זה בחינם ושאין שום סיבה שהם ייקחו את הכסף הזה מהעסקים", אומר רן קיויתי, מנהל הרשות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה.

 

חנויות סגורות בבאר שבע במהלך מבצע צוק איתן חנויות סגורות בבאר שבע במהלך מבצע צוק איתן צילום: ישראל יוסף

 

עסקים יוכלו לקבל את הייעוץ בסניפי המעוף הדרומיים - גופי השטח של הסוכנות - בהם יוכלו לקבל עזרה במילוי הטפסים למקדמות, ייעוץ בבחירת המסלול לפיצוי בגין מבצע 'צוק איתן' וסיוע במילוי הטפסים. נציגי רשות המסים יקבלו את הטפסים מסניפי המעוף של הסוכנות.

 

"עד עכשיו קיבלנו פניות מ-700 עסקים. בדרום יש הרבה יותר עסקים. אם הם מקבלים את השירות הזה בחינם מרואה החשבון או יועץ המס שלהם, אז זה בסדר. זה מה שצריך היה להיות מלכתחילה. אבל אם מבקשים מהם כסף ואחוזים די נכבדים מהפיצוי, הם צריכים לדעת שיש אופציה בחינם שהממשלה מעמידה עבורם", אומר קיויתי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x