שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדריכים - שיווק ופרסום

גם עסק קטן יכול לשווק בחו"ל

עסק קטן יכול למכור כיום בחו"ל מוצר או שירות, תוך שימוש במשאבים צנועים יחסית, באמצעות שירותים אינטרנטיים שונים ושירותי מיקור חוץ

ירון קאופמן 10:0305.06.13
בעבר הלא רחוק עסקים קטנים לא היו מבצעים בחו"ל את עיקר הפעילות שלהם. היציאה מגבולות הארץ היתה נחשבת לפעולה עתירת סיכון הכרוכה במחסומים ביורוקרטיים ודורשת משאבים רבים, שרק חברות בינוניות וגדולות הרשו לעצמן.

 

מהפכת המסחר הגלובלי באינטרנט שינתה לחלוטין את כללי המשחק, ועבור עסקים קטנים רבים גבולות הארץ ומחסומי השפה משמעותיים פחות. בעלי עסקים קטנים מגלים שהרבה יותר קל לשווק ולמכור את מוצריהם דרך האינטרנט ברחבי העולם מאשר בשוק המקומי בישראל.

 

הסיבה העיקרית היא ככל הנראה יכולת החשיפה של המוצר לקהל לקוחות פוטנציאלי גדול יותר. השוק המקומי דובר העברית הוא קטן יחסית, וישראלים מבצעים פחות רכישות באינטרנט מאשר אמריקאים, למשל.

 

עסק קטן יכול לשווק את עצמו גם מהבית עסק קטן יכול לשווק את עצמו גם מהבית צילום: shutterstock

 

עסק קטן (וישנם כיום כאלו המופעלים אפילו מהמשרד הביתי) - יכול למכור כיום בחו"ל מוצר או שירות, תוך שימוש במשאבים צנועים יחסית. זאת באמצעות שימוש בשירותים אינטרנטים שונים המיועדים במיוחד עבור עסקים קטנים המעונינים לפנות לקהלי יעד בינלאומיים, וכן באמצעות שירותי מיקור חוץ שאפשר למצוא באינטרנט. הרשימה הבאה כוללת נושאים שבעבר חייבו צוות גדול וכסף רב ואת כולם אפשר לבצע היום דרך האינטרנט.

 

זיהוי הזדמנויות ולקוחות פוטנציאליים במדינת היעד ופניה אליהם

כיום אפשר לזהות הזדמנויות מכירה בכל מדינה בעולם באמצעות הרשת החברתית Linkedin. היא כוללת אפשרויות חיפוש בחתכים ממוקדים מאוד כמו מדינה, תעשיה, תפקיד ותחומי עניין. כדי להשתמש בה מספיק לדעת אנגלית. היא גם כוללת אפשרויות יצירת קשר בתשלום עם כלל החברים בה. את הפניה ניתן לעשות באנגלית או בשפה המקומית של הלקוח. לחילופין, ניתן, דרך האינטרנט, להשתמש בחברות מקומיות או בפרילנסרים מקומיים שיספקו רשימה של לקוחות פוטנציאליים ודרכי יצירת קשר.

 

פרסום

פרסום אונליין של עסק קטן בכל העולם יכול להתבצע במלואו מהארץ. מערכת הפרסום של חברת גוגל, הנחשבת לגדולה ביותר, ניתנת ללימוד בתוך זמן קצר ומאפשרת פרסום בכל שפה ובכל מדינה. את מודעות הטקסט והבאנרים אשר יקשרו לאתר העסק שלך ניתן לתרגם. את המסרים הפרסומיים אפשר להתאים ללקוחות הבינלאומיים שלך באמצעות פרילנסרים אותם אפשר למצוא באינטרנט.

 

תרגום האתר של העסק

את אתר האינטרנט של העסק הקטן יש לתרגם לשפה בה משתמשים הלקוחות שלך. האתר הזה ימשוך גולשים המחפשים מוצרים כמו שאתה מוכר, או גולשים המחפשים מידע נוסף על העסק שלך. אתר בשפה שלהם יגרום להם להרגיש מיד בבית. תרגום אתר - בניגוד לעבר - לא חייב להיות פעולה מסובכת ואינו מחייב ידע טכני. עסקים קטנים המשווקים באמצעות המדיה החברתית יכולים להתאים גם את הפעילות הזו לשפת הלקוח.

 

שלב המכירה

אנשי מכירות משכנעים יותר כאשר הם דוברים את שפת הלקוח ומכירים היטב את התרבות ממנה הוא בא. ישראל היא מדינה קולטת עלייה ולכן אפשר למצוא בארץ אנשי מכירות טלפוניים במגוון שפות: ספרדית, צרפתית, רוסית, גרמנית. חשוב ששפת האם של איש המכירות תהיה גם שפתו של הלקוח שלך. אפשר למצוא ברשת שירותים המאפשרים איתור של אנשים כאלו ויצירת מספר טלפון מקומי המקושר ישירות אליהם.

 

שירות לקוחות

שירות לקוחות, לפחות ברמה בסיסית, ניתן לבצע באמצעות מיקור-חוץ. בכל מדינה קיימים ספקים שיעמידו לרשותך מוקדי מענה טלפוני במגוון שפות. את הנציגים יש לצייד בתרשימי זרימה ותשובות מוכנות מראש לכל תרחיש. במקרים מיוחדים עליהם להעביר אליך, באמצעות דואר אלקטרוני, את הבעיות הדורשות מענה מורכב יותר.

 

תשלומים דרך האינטרנט

בעבר לשם ביצוע תשלום בינלאומי היה צורך בצ'ק או העברה בנקאית, תהליכים שארכו כמה ימים במקרה הטוב וכרוכים בעמלות גבוהות. עסק קטן יכול כיום לקבל תשלום מלקוחותיו או לשלם לספקיו בחו"ל מיידית באמצעות PayPal, שיש לה כיום גם נציגות ישראלית טובה. לחילופין, עסק קטן אף יכול לקבל תשלומים בכרטיסי אשראי בינלאומיים באמצעות שימוש בספקים יעודיים וללא ביצוע התקשרות מול חברות האשראי. גם PayPal עצמם מאפשרים לעסק קטן לקבל כסף בכרטיס אשראי, גם אם ללקוח אין חשבון PayPal.

 

כותב המאמר הוא מומחה לשיווק בינלאומי, וסמנכ"ל שיווק בחברת התרגום One Hour Translation

 

קבלו ניוזלטר יומי המסכם את חדשות היום ישירות למייל שלכם. לחצו להרשמה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x