$
הוועידה לעסקים קטנים 2013

נעמי הימיין-רייש: "אנחנו מנסים לעשות את הביורוקרטיה קצת יותר קלה לעסקים"

מרכזת תחום החקיקה בסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים אמרה בוועידת "כלכליסט" כי 7,000 עסקים נעזרו בסוכנות בשנה החולפת. "אנחנו מסווגים בעיות ומציעים פתרונות"

אורנה יפת 13:3506.05.13
"רוב מה שאתם עושים במהלך העבודה שלכם זה עיסוק עם טפסים ובירוקרטיה. אתם מתעסקים בעיקר עם ידע, מימון ורגולציה - אלה דברים שמסיתים אתכם ממה שאתם אמורים לעשות וזו לא ליבת הפעילות שלכם", כך אמרה נעמי הימיין-ריש, מרכזת תחום חקיקה בסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, בוועידת "כלכליסט" שמתקיימת היום (ב') במלון דיוויד אינטרקונטיננטל בתל אביב.

 

 

הימיין-רייש אמרה, כי תפקידה של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים הוא לסווג בעיות של עסקים ולהציע להן פתרונות. "בתחום הידע הפעילות שלנו היא הרחבת הידע של עסקים קטנים בתחומים הניהוליים. יש לנו שעות ייעוץ מסובסדות לעסקים במגוון רחב של תחומים ביניהם שיווק, יבוא, יצוא, אינטרנט ועוד", אמרה הימיין-רייש. לדבריה, לבית העסק נשלח מאבחן שעושה מיפוי ובונה תוכנית רלבנטית לעסק. "בשנה החולפת 7000 עסקים קיבלו מאיתנו ייעוץ", ציינה הימיין-רייש.

 

 

הימיין-ריש. "אתם עוסקים בדברים שמסיתים אתכם מליבת הפעילות שלכם" הימיין-ריש. "אתם עוסקים בדברים שמסיתים אתכם מליבת הפעילות שלכם" צילום: נמרוד גליקמן

 

הימיין-רייש דיברה על התוכנית שמציעה הסוכנות לאפיקי מימון: "מטרת התכנית היא להנגיש את העסק לקבל מימון ולהגיע למקורות מימון שהחסמים אליהם נובעים מהעדר שפה משותפת של המממן ושל בעל העסק", אמרה. "בנוסף, יש בסוכנות לעסקים קטנים תוכניות קבוצתיות של סדנאות בתחומים של פעילות העסק שנועדו לתת כלים משפטיים, חשבונאיים ואחרים, שנדרשים לידע של פעילות בעלי העסקים. כמו כן, יש לנו גם תוכניות להגברת היזמות".

 

לדבריה, המטרה של תוכניות המימון הללו היא לגשר על הפערים בתחום האשראי וההון שיש לעסקים קטנים. "הקרן לעסקים קטנים היא הקרן המרכזית בתחום הזה שנותנת ערבות של בין 70-85% מסכום ההלוואה של בית העסק. הערבות ניתנת למשך חמש שנים. גם בתחום הרגולציה אנו עושים מאמצים רבים כדי לייצר אווירה עסקית ידידותית לעסקים ולהפחית חסמי רגולציה ולעשות את הבירוקרטיה קצת יותר קלה לעסקים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x