$
הוועידה לעסקים קטנים 2013

ועידת כלכליסט

"לפיד, אם אתה מחפש את הכסף אל תתעלק עלינו, תחפש בכסף השחור"

בוועידת כלכליסט לעסקים קטנים ובינוניים הסביר רו"ח יהושע הזנפרץ שוויתר על מצגת בהרצאה על עצות לעסקים קטנים, כדי שלא יצטרך לדווח עליה לרשויות המס, בעקבות חוק ההסדרים החדש

חן פונדק 12:3106.05.13

"הסעיף הראשון של מס הכנסה בחוק ההסדרים מדבר שכל חוות דעת של יועץ מס, עו"ד ורו"ח חייבים לדווח לרשויות המס. ויתרתי על המצגת שהכנתי על עצות לתכנון מס כדי שלא אצטרך לדווח עליה לרשויות המס". כך פתח את דבריו רו"ח יהושע הזנפרץ, שותף בכיר RSM שיף-הזנפרץ ושות' רואי חשבון, בהרצאה על "כיצד ניתן לחסוך במיסוי", בוועידת כלכליסט לעסקים קטנים ובינוניים.

 

"אני אומר לאותו אח שישב כאן היום, שלפני שמטילים עלינו מסים, תחשוב טוב איפה לחפש את המס הנכון. בואו כולנו ניכנס לפייסבוק של שר האוצר ונכתוב לו: אם אתה מחפש את הכסף אל תתעלק עלינו, תחפש בכסף השחור. זה הפיתרון הטוב ביותר בתקופה כזאת".

 

הזנפרץ. בלי מצגת הזנפרץ. בלי מצגת צילום: נמרוד גליקמן

 

לאחר מכן פנה הזנפרץ להרצאה עצמה: "אני אומר ללקוחות שמשברים זה חדר הכושר של התודעה ואם נדע להתאמן נכון נדע להתכונן אליהם. אני חסיד של תכנון מראש. כשאנחנו הולכים לפתוח עסק החשיבות הגדולה ביותר היא איך מתכננים את זה נכון ומראש ועם יועצי מס שייעצו לנו איך לעבוד נכון ולא בכיוון של כלכלה שחורה".

 

הזנפרץ הסביר כי "הדבר הראשון שאנחנו נתקלים בו זה איך לעבוד - יחיד, חברה או שותפות. תמיד חשוב להבין מה טוב לנו, כי לא כל מה שטוב לנו טוב לאחרים". הזנפרץ הוסיף כי "לעסק חדש יש בהתחלה הוצאות ולא בטוח שהוא רווחי. הוא דורש תכנוני מס שהרשויות לא אוהבות. לכן כאשר מקימים עסק נוסף חדש תחשבו על לבנות אותו בתוך העסק הקיים. כל ההפסדים והרווחים שלו מתקזזים מהעסק הקיים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x