$
הוועידה לעסקים קטנים 2013

המשנה למנכ"ל הפניקס :"נצלו את הטבות המס לעובדים שלכם"

אורן אל-און דיבר בוועידת "כלכליסט" על חשיבות החיסכון לטווח ארוך לעובדים: "עדיף להפחית אלף שקל משכר העובד ולהעביר אותם לקרן השתלמות. זה כדאי"

שירות כלכליסט 12:2906.05.13

"כולם מדברים על הון עצמי. אבל היכן ההון האנושי? השאלה היא האם המעסיקים, כלומר אנחנו, לא צריכים להעצים את החסכון האנושי?", את השאלה הזו הציג אורן אל-און, משנה למנכ״ל הפניקס ומנהל חטיבת הלקוחות בפתח דבריו בוועידת "ככליסט" לעסקים קטנים ובינוניים שמתקיימת היום (ב') במלון דיוויד אינטרקונטינננטל בתל אביב.

 

 

 

אל-און דיבר על החשיבות שבחיסכון לטווח ארוך בקרב שכירים: "רק ארבעים אחוז מאוכלוסית העובדים במשק נהנים מקרן השתלמות. רוב העובדים שלכם בעצם לא נהנים מהטבות מס בקרן השתלמות. ובכלל, החסכון לטווח ארוך הוא באופן יחסי נמוך ואינו מספיק. אראה לכם את הדוגמאות בעולם. יש הפרש בין השמונה עשרה ושליש שאנחנו מפרישים לבין מה שקורה בעולם, שהוא שיעור כפול ממה שקורה בארץ. לנו כמעסיקים יש אינטרס שתהיה פנסיה גבוהה יותר".

 

אל-און. "יציאה מהקופסה מאפשרת לנו כמעסיקים להיטיב עם העובדים שלנו" אל-און. "יציאה מהקופסה מאפשרת לנו כמעסיקים להיטיב עם העובדים שלנו" צילום: נמרוד גליקמן

 

אל-און המשיך: "נתון שפורסם על ידי הלמ"ס מהתקופה האחרונה אומר שעל ברוטו של עשרת אלפים שקל, יש שכר נטו של 8,742 נטו והכנסה פנויה ממוצעת של 1,500 שקל. קרן השתלמות הממוצעת היא זמינה אחרי שש שנים ורוב השימושים של קרנות השתלמות הוא אחרי שש שנים לטיול קטן לחו"ל או חגיגות בר מצווה. אבל מה אפשר לעשות כדי לשפר את המצב?

 

"בואו וניקח זוג שמרוויח יחד 18 אלף שקל. עשרה אחוז מהשכר הזה יכול ללכת לקרן השתלמות: 1,800 שקל ואז מכניסים לחשבון הבנק נטו 810 שקל כלומר 45%. כלומר אני מחזיר כסף. אם מישהו בא לקחת משכנתה והוא מראה שיש לו כל חודש עוד אלף שקל פנויים נטו בחשבון הבנק, אז 180 אלף שקל זה מה שיוצא לו. זה מה שזוג צעיר יכול לקבל. אלה העובדים שלנו. אלה האנשים שאנחנו אחראים על הבטחון הסוציאלי שלהם. ה-810 שקל כל חודש האלה יכולים לחזור במשך השש שנים האלה לחשבון בסוף תקופת ההתחייבות. בסוף התקופה אפשר להסתדר עם חברת הביטוח, אבל זו החשיבה של יציאה מהקופסא שמאפשרת לנו כמעסיקים להיטיב עם העובדים שלנו"

 

לסיום חידד אל-און את דבריו: "נצלו את הטבות המס לעובדים שלכם. זה הלקח. ולגבי השאלה 'האם כדאי לי להפחית שכר לעובד באלף שקל ולהעביר את האלף שקל שהופחתו לקרן השתלמות?' הלקח הוא שזה כדאי לעובד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x