$
הוועידה לעסקים קטנים 2013

זה בידיים שלכם

זו האחריות שלכם לוודא שהממשלה עובדת בשבילכם. דברים של מו"ל "כלכליסט" בוועידה השביעית לעסקים קטנים ובינוניים

יואל אסתרון 09:1206.05.13

בחמש וחצי שנותיו של "כלכליסט" ערכנו כבר עשרות וועידות בתחומים ונושאים שונים ומגוונים. הוועידה לעסקים קטנים ובינוניים הייתה הראשונה שבהם, זמן קצר אחרי השקת העיתון, וזה לא היה מקרה. חשבנו אז שהתקשורת לקתה בעיוורון כלפי רוב גדול של אזרחי ישראל, הבעיות האמיתיות שלהם, החיים האמיתיים שלהם. כי "הכלכלה הישראלית היא לא רק התאגידים הגדולים וחברות הענק, לא רק הטייקונים והאקזיטים"  כל אלה שכיכבו בשמי העיתונות הכלכלית הנישתית הצרה במשך שנים עד להופעתו של "כלכליסט".

 

התחייבנו מהיום הראשון "לחבר את ישראל לכלכלה". כיסינו ועדיין אנחנו מכסים את התאגידים הגדולים, את הטייקונים ואת האקזיטים, אבל לא שוכחים מהו עמוד השדרה של המשק. האנשים העובדים, המשרתים ומשלמים מסים. אנחנו זוכרים את זה גם בוועידות כמו הוועידה הזו, וגם בין וועידה לוועידה, כל ימות השנה.

 

מו"ל "כלכליסט" יואל אסתרון נואם בוועידה מו"ל "כלכליסט" יואל אסתרון נואם בוועידה צילום: נמרוד גליקמן

 

לפני שנה הצעתי כאן על הבמה הזו לכם, בעלי העסקים, לא לקבל בהכנעה את הטרטורים וההתעללויות שכל עסק קטן או בינוני מכיר היטב, ולהשתמש בכוח של מאות אלפי מצביעים כדי ליצור כוח פוליטי שידאג לזכויות שלכם ולעסקים שלכם. אני רוצה לצטט את הדברים שנאמרו בימים שהמחאה החלה לדעוך:

 


 

"השינוי, התיקון, אולי היה צריך להתחיל ברחובות ובכיכרות, אבל המקום שבו אפשר לחולל שינוי דרמטי בסדר היום ובסדר העדיפויות הלאומי, הוא בפוליטיקה. מי שרוצה לחולל שינוי אמיתי במדינה צריך לפעול במגרשים הפוליטיים. הכתובת למחאה והכתובת לשינוי היא אחת: השלטון. הכנסת והממשלה. הגיע הזמן שתוכלו לנהל עסקים במדינה מפותחת עם חוקי משחק ברורים ונקיים, עם רישוי ומיסוי מובנים. הגיע הזמן שתוכלו לנהל את העסקים בסביבה תומכת של מערכות שלטון הוגנות. הגיע הזמן לצדק כלכלי וחברתי לאנשים שמחזיקים על הכתפיים שלהם את הכלכלה הישראלית".

 

נפתלי בנט ויאיר לפיד נפתלי בנט ויאיר לפיד צילום: אלכס קולומויסקי

 

אפשר לומר שמשהו קרה. הבחירות האחרונות חוללו מהפך אמיתי, בכך שהן הביאו לשלטון, לא סתם לשלטון, למשרד האוצר ולמשרד הכלכלה, לראשות הוועדות הכלכליות החשובות, ולעוד משרדים רלוונטיים, אנשים שאמרו לכם: אנחנו נפעל למענכם איפה שכואב לכם.

 

ואני רוצה לומר לכל האנשים החיים מפרי עמלם ב-450 אלף עסקים קטנים ובינוניים, ובני משפחותיהם: זה בידיים שלכם לבדוק שאתם בידיים טובות. זו האחריות שלכם למשש את הסחורה ולוודא שהאנשים שבחרתם אכן עובדים בשבילכם, ומקיימים את ההבטחות שהם הבטיחו לכם. כי אכן הגיע הזמן לצדק כלכלי וחברתי לישראלים שמחזיקים על הכתפיים שלהם את הכלכלה הישראלית.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x