$
דמי ניהול - החיסכון

כמה יחסוך אבי חכמו אם יעבור לתוכנית פנסיה אחרת?

חכמו הוא עובד קבלן מתחום המערכות עבור בנק לאומי שמתגורר ברחובות. עד הפנסיה הוא ישלם דמי ניהול בגובה 169,547 שקל

הדס שפר 06:5909.02.12

אבי חכמו (40), נשוי + 3, עובד קבלן מתחום המערכות עבור בנק לאומי, מתגורר ברחובות. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 169,547 שקל (מהם יוכל לחסוך 112,660 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת)

 

איך זה קורה: החיסכון של חכמו מפוצל לשתי תוכניות, שתיהן של חברת מגדל. מחצית מהחיסכון מופקדת בביטוח מנהלים "מגדלור לחיים 2007", שעליו הוא משלם דמי ניהול של 4% מההפקדה החודשית ושל 1.15% מהצבירה הכוללת. את המחצית השנייה הוא חוסך בקרן פנסיה "מקפת", שעליה הוא משלם דמי ניהול של 6% מההפקדה ו־0.5% מהצבירה. שיעורי ההפקדה נחלקים באופן הבא: 8.33% המעביד מפריש לפיצויים, 5% המעביד מפריש לתגמולים ו־5% העובד מפריש לתגמולים. חכמו אמור להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ־48% משכרו הנוכחי.

 

אבי חכמו אבי חכמו צילום: אוראל כהן

 

דבר החוסך: "עקבתי אחרי הכתבות וזה הדליק לי נורה אדומה ומכיוון שאני וחבריי עברנו מחברה לחברה לא היינו אף פעם מודעים לעניין החיסכון שלנו. קיבלנו המלצות מהסוכן וזה מה שעשינו. אנחנו מפגינים על מחירי הקוטג' ובעצם הכסף הגדול נמצא בפנסיה ואנחנו לא מודעים לכך. אני לא יודע באילו תוכניות אני חוסך ומה דמי הניהול שאני משלם".

 

דבר היועץ: "החלוקה בין שתי התוכניות שרירותית גרידא ואינה מצביעה על תכנון פנסיוני שאמור להשיג מטרה ביטוחית כלשהי. על פי גילו ומצבו המשפחתי של אבי, בתוכניות אחרות הוא יכול לשפר את רמת ההגנה הביטוחית עבור משפחתו במקרה אסון ובנוסף לקבל קצבה חודשית גבוהה יותר בפרישה, בתמורה לאותה הפקדה כספית

בדיוק. בתכנון נכון, שמאזן בין שיקולי חיסכון לזיקנה והגנה על הכנסת המשפחה בהווה, חכמו יוכל לחסוך כ־112 אלף שקל בדמי ניהול ולשלם 56,887 שקל בלבד. הוא יוכל גם להגדיל את הקצבה ל־52.41% משכרו הנוכחי".

 

דבר החוסך, לאחר הייעוץ: "100 אלף שקל זה כסף שאסור לזלזל בו וזה פשוט עובר לידינו. אני מאוד מקפיד לערוך קניות במקומות זולים כדי לחסוך שקל־שניים ופה 100 אלף שקל הולכים כך. זה מדהים עד כמה יש לי בורות בנושא. זה כסף שנגזל מהילדים שלי וזה בהחלט יכול לסייע לי בעתיד".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן ע"י אבי אייכלר מירב הפנסיה MPC

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x