$
דמי ניהול - החיסכון

ח"כ יוחנן פלסנר יכול לחסוך 466 אלף שקל

יוחנן פלסנר, חבר כנסת מטעם סיעת קדימה, ישלם עד הפנסיה דמי ניהול של 779.2 אלף שקל. זו לא גזירה משמים

הדס שפר 07:0305.02.12
יוחנן פלסנר (40), נשוי ואב לשניים, חבר כנסת מטעם סיעת קדימה, מתגורר בהוד השרון. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 779,241 שקל. (מהם יוכל לחסוך 466,871 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת)

 

איך זה קורה: פלסנר — שהגיע לכנסת ב־2007, שמונה שנים אחרי שבוטלה הפנסיה התקציבית לח"כים — חוסך בשתי תוכניות ביטוח מנהלים של חברת הפניקס, בדמי ניהול של 5% מההפקדה ו־1.25% מהצבירה. שיעורי ההפקדה נחלקים באופן הבא: 8.33% העובד מפריש לתגמולים, 5% המעביד מפריש לתגמולים ו־5% המעביד מפריש לפיצויים. בסך הכל פלסנר אמור להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ־41% משכרו הנוכחי.

 

דבר החוסך: "התברר לי שיש לי רק ביטוח מנהלים ואין לי קרן פנסיה. ביטוח המנהלים שלי הוא מהתקופה שבה הייתי מנכ"ל קדימה, ואלה התנאים הכי טובים שיכולתי להשיג אז".

 

פלסנר. "צריך לעשות שינוי" פלסנר. "צריך לעשות שינוי" צילום: מיקי אלון

 

דבר היועץ: "לח"כ פלסנר שתי פוליסות בהפניקס ובשתיהן הוא משלם אותם דמי ניהול. אם יעבור לתוכנית מתאימה וזולה יותר, יחסוך פלסנר כ־466 אלף שקל וישלם דמי ניהול של 312,370 שקל בלבד. כמו כן, הוא יגדיל בכך את הקצבה החודשית שלו ל־50.75% משכרו הנוכחי. בנוסף, הוא יוכל להגדיל את הכיסויים הביטוחיים ברמה נאותה וראויה מעבר לאלה הקיימים עתה ברשותו, שכן גובה ביטוח החיים העומד לרשות משפחתו ביחס לשכרו ולגיל בני משפחתו הנו נמוך באופן משמעותי מהרצוי".

 

דבר החוסך לאחר הייעוץ: "אין ספק שאני צריך לערוך שינוי בתוכניות שלי ולעשות אולי שילוב בין קרן פנסיה לביטוח מנהלים. הלקח הוא שכשאתה עובר בין מקומות עבודה או אם נולדים לך ילדים, אתה צריך לבדוק את התוכניות. אני מקווה להיות שותף ולהוביל עם חברי כנסת נוספים מהלך שיחייב הגברת שקיפות, כדי שכל אזרח יידע מה הוא משלם, וכן להוריד את דמי הניהול".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x