$
דמי ניהול - החיסכון

כמה יחסוך עמרי צובל אם יעבור לתוכנית פנסיה אחרת?

צובל עובד כבודק תוכנה ומפתח מתחיל במשרת סטודנט בחברת הייטק בהרצליה פיתוח. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 482,953 שקל

הדס שפר 06:5630.01.12
עמרי צובל (25), רווק, סטודנט למדעי המחשב וביולוגיה באוניברסיטת תל־אביב, עובד כבודק תוכנה ומפתח מתחיל במשרת סטודנט בחברת הייטק בהרצליה פיתוח, מתגורר בתל אביב. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 482,953 שקל, שמהם יוכל לחסוך 354,110 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת.

 

איך זה

קורה: צובל חוסך בביטוח מנהלים של חברת מגדל משנת 2011. הוא משלם דמי ניהול בגובה 5% מההפקדה ו־1.25% מהצבירה. ההפקדות נחלקות באופן הבא: 8.33% מפריש המעביד לפיצויים, 5% מפריש המעביד לתגמולים ו־5% מפריש העובד לתגמולים. בסך הכל, צובל אמור להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה 83.5% משכרו הנוכחי.

 

דבר החוסך: "אני לא יודע איזו תוכנית יש לי, אני לא מבין בזה הרבה. אני צעיר, זו העבודה הרצינית הראשונה שלי ואני לא כל כך מאופס על הפרטים. גם לא היה לי כל כך זמן להתעסק בזה. בעקבות הכתבות שהיו לאחרונה בעיתונים בנושא דמי הניהול, אני מניח שאתחיל לבדוק את זה יותר לעומק".

 

דבר היועץ: "לצובל הוצעה במסגרת מקום עבודתו תוכנית, בה נגבים ממנו דמי ניהול שאמנם נמוכים מהתקרה המותרת בחוק עבור ביטוחי מנהלים, אולם הם גבוהים ביחס לחלופה זולה יותר. הייתי ממליץ לצובל לעבור לתוכנית עם תנאים משופרים ולשלם דמי ניהול נמוכים יותר באופן משמעותי. בתוכנית כזו הוא יוכל לחסוך כ־354 אלף שקל בדמי הניהול ולשלם 128,843 שקל בלבד. כך הוא גם יגדיל את הקצבה ל־110.70% משכרו. יש לציין כי לצובל צבירה מתוכנית קודמת, כנראה ממקום עבודה קודם, שלא נלקחה בחשבון לצורכי החישוב הנוכחי. באמצעות מעבר לתוכנית אחרת ואיחוד של שתי התוכניות, גובה החיסכון שלו אף יגדל".

 

דבר החוסך, לאחר הייעוץ: "הפערים בדמי הניהול לפי מה שהיועץ מציע הם ממש משמעותיים. כנראה אפנה ליועץ מקצועי שיסדר לי את כל הנושא. צריך לשים לב לדברים האלה, זה מאוד חשוב. פשוט הנושא הזה מאוד מורכב ויש הרבה מאוד פרטים, וכדי להיכנס לעומק צריך לשבת ולהקדיש לכך כמה שעות טובות".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן ע"י אבי אייכלר מירב הפנסיה MPC

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x