$
דמי ניהול - החיסכון

כמה יחסוך משה יחזקאל אם יעבור לתוכנית פנסיה אחרת?

משה יחזקאל, מהנדס בדיקות רדיו בחברת הייטק שמתגורר בראשון לציון, ישלם עד היציאה לפנסיה דמי ניהול בגובה 567,366 שקל

הדס שפר 07:0024.01.12

משה יחזקאל (35), נשוי + 2, עובד כמהנדס בדיקות רדיו בחברת הייטק במרכז הארץ, מתגורר בראשון לציון. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 567,366 שקל. מהם יוכל לחסוך 408,604 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת.

 

לכתבה נוספת באותו נושא - לחץ כאן

 

איך זה קורה: יחזקאל חוסך בפוליסת ביטוח מנהלים של מגדל משנת 6002. מדובר בפוליסה משולבת של הון וקצבה, אשר משנת 8002 הפכה לקצבתית באופן מלא. הוא משלם דמי ניהול בגובה של 3.5% מההפקדה ו־ 1.25% מהצבירה. שיעורי ההפקדה נחלקים באופן הבא: 8.33% מפריש המעביד לפיצויים, 5% מפריש המעביד לתגמולים ו־5% מפריש העובד לתגמולים. בסך הכל אמור יחזקאל להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ־46% משכרו הנוכחי.

 

משה יחזקאל משה יחזקאל צילום: תומי הרפז

 

דבר החוסך: "לחברה שבה אני עובד היום הגעתי באמצעות חברת השמה שביטחה אותי בביטוח מנהלים. הסוכן העביר אותי לחברה הנוכחית בלי לשנות כלום. לא שאלתי שאלות, לא התייעצתי, אמרתי 'אמן' בעיקר מחוסר מודעות למגוון המוצרים. אתה צעיר ולא מבין את המטריה וזה גם לא מעניין אותך. עד שלא ראיתי את המאמרים כאן לא התעניינתי כמה אני משלם ובאיזו תוכנית אני. פעם בשנה כשהגיע הדו"ח הסתכלתי רק כמה אני מפסיד, וזהו".

 

דבר היועץ: "דמי הניהול שמשלם יחזקאל בביטוח מנהלים הם הנהוגים בביטוח. באמצעות מעבר לתוכנית זולה יותר, לפי התנאים הקיימים בשוק, הוא יוכל לחסוך כ־804 אלף שקל בדמי ניהול ולשלם 267,851 שקל בלבד. הוא יוכל גם להגדיל את גובה הקצבה ל־%90.75 מהשכר הנוכחי. עניין נוסף הוא שיחזקאל נשוי ואב לשני ילדים. ביטוח החיים שלו הוא לכאורה גבוה (מעל 1.7 מיליון שקל) אבל לפי השכר שלו והגיל של הילדים, הסכום הנדרש כדי להבטיח קיום כלכלי נאות לבני המשפחה במקרה פטירה חס וחלילה אמור להיות גבוה יותר".

 

דבר החוסך, לאחר הייעוץ: "אני מופתע לחלוטין לגלות שאני יכול לחסוך כל כך הרבה כסף, עד כדי כך שאני הולך לטפל בזה באופן בהול ולעשות את אותו הדבר בפוליסת הביטוח של אשתי. חבל מאוד שסוכני הביטוח לא נותנים את השירות בעצמם ונותנים לנו להמשיך בתוכניות הלא טובות שלנו. אני הולך לעשות מהפכה בחיסכון הפנסיוני של המשפחה. אני ואשתי עוד צעירים, להורים שלנו זה כבר קצת מאוחר. כשקראתי את הכתבות כאן ידעתי שאני אפול איפשהו כמו כולם, אבל לא חשבתי שזה יהיה עד כדי כך".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן ע"י אבי אייכלר מירב הפנסיה MPC

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x