$
דמי ניהול - החיסכון

כמה יחסוך חיים שפרלינג אם יחליף תוכנית פנסיה?

שפרלינג, 26, עובד כבודק תוכנה בחברת הייטק, ישלם עד הפנסיה דמי ניהול בגובה 548,037 שקל. אם יעבור תוכנית - יוכל לחסוך 343,793 שקל

הדס שפר 07:0315.01.12

חיים שפרלינג (26), רווק, עובד כבודק תוכנה בחברת הייטק, מתגורר בקריית ביאליק.

 

איך זה קורה: שפרלינג חוסך במסגרת ביטוח מנהלים של הפניקס. דמי הניהול שהוא משלם בתוכנית זו עומדים על 4% מההפקדה ו־1.25% מהצבירה. במסגרת החיסכון הוא מפקיד 5% לתגמולים, והמעסיק מפקיד 5% לתגמולים ו־8.33% לפיצויים. בנוסף כוללת הפוליסה כיסוי לביטוח חיים בגובה 420 אלף שקל, סכום גבוה כשמדובר ברווק. בסך הכל אמור שפרלינג להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ־69.16% משכרו הנוכחי.

 

כתבה נוספת בנושא:

קצבת הפנסיה שמצפה לציבור העצמאים: 5,000 שקל בחודש

 

דבר החוסך: "אחרי שכל נושא דמי הניהול עלה לאחרונה לכותרות, התחלתי להתעניין בו. אני יודע מה דמי הניהול שאני משלם, אבל אני לא יודע למה להשוות אותם. אני לא יודע יותר מדי בכל עולם הפנסיה והביטוח, אבל מנסה להיכנס לזה. אני משתדל לקרוא בעיתונים ובאינטרנט".

 

חיים שפרלינג. עושה רה-ארגון חיים שפרלינג. עושה רה-ארגון צילום: דורון גולן

 

דבר היועץ: "אם שפרלינג יבחר במקום בביטוח המנהלים בתוכנית חלופית סטנדרטית של קרן פנסיה כדאית וזולה, וישלם בה דמי ניהול רגילים (6% מההפקדה ו־5% מהצבירה, שזה המקסימום שניתן לגבות) הוא יוכל להגיע לקצבה שמהווה %48 מהכנסתו כיום. הפער בין תוכנית כזו לתוכנית הנוכחית שלו מבחינת דמי הניהול יעמוד על 815,602 שקל. אם הוא יבחר בתוכנית פנסיונית המותאמת לו אישית באמצעות יועץ פנסיוני אובייקטיבי, הוא יוכל להגיע לקצבה המהווה 92.3% משכרו כיום. במקרה זה, הפער בין תוכנית זו לבין התוכנית הנוכחית שלו מבחינת דמי הניהול כבר יעמוד על 397,343 שקל - כלומר חיסכון של כשני שלישים מדמי הניהול".

 

דבר החוסך, לאחר הייעוץ: "אני מניח שכמו רוב האנשים, אני משלם דמי ניהול גבוהים. אני שמח מאוד שהנושא הזה עולה עכשיו לכותרות ואני אעשה רה־ארגון. אני עדיין לא בטוח שאלך ליועץ; אתחיל בעצמי ואנסה לראות כמה אני יכול לשנות את התנאים לבד ואולי בשלב מאוחר יותר אפנה לייעוץ. בעניין ביטוח החיים, זה לא משהו שאני ביקשתי, זה חלק ממה שהחברה הציעה. גם בזה אני לא מתמצא יותר מדי, אבל אבדוק זאת".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן על ידי אבי אייכלר מחברת MPC - מירב הפנסיה בע"מ.

 

כך תוכלו גם אתם לחסוך - לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x