שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
דמי ניהול - הכתבות

דו"חות הפנסיה יובהרו: באוצר עובדים על מורה נבוכים לחוסכים

באוצר החליטו לפשט את המבנה ולקבוע כי כל דו"ח לעמית יכלול עמוד יחיד לכל היותר, ובו יופיעו רק 6–7 נתונים מרכזיים

רחלי בינדמן 07:1112.01.12

כבר יותר משנה עמלים במשרד האוצר על גיבוש מבנה חדש לדו"ח הרבעוני והשנתי שיקבלו העמיתים החוסכים בקרנות הפנסיה, זאת, במטרה לפשט את המידע ולהפכו לידידותי יותר לציבור החוסכים המבולבל.

 

ב־2005 בוצע השינוי האחרון בנוסח הדו"ח, כשגישת האוצר היתה לתת כמה שיותר אינפורמציה

ללקוחות תוך יצירת שקיפות מלאה עם ערב רב של פרטים. אלא שהמידע הרחב יצר תופעה הפוכה של רתיעה בקרב העמיתים, שכלל לא פתחו את הדו"ח המורכב.

 

בעקבות זאת החליטו באוצר לפשט את המבנה ולקבוע כי כל דו"ח לעמית יכלול עמוד יחיד לכל היותר, ובו יופיעו רק 6–7 נתונים מרכזיים. הרעיון הוא שהעמית יקרא מעין "סיפור פנסיוני": בתחילת השנה היו ברשותך X שקלים, במהלך השנה הפקדת Y שקלים והתשואה שהשגת ייצרה/גרעה סכום כסף מסוים. באותה תקופה נגבו ממך דמי ניהול בשיעור מסוים המהווים סכום Z. בסוף הדו"ח תהיה הפניה לאתר האינטרנט של חברת הביטוח/בית ההשקעות שבו נמצאים פרטים מלאים ורחבים יותר על החיסכון.

 

אחד הרעיונות שנבחנים באוצר הוא שינוי צבע המעטפה שנשלחת לעמיתים. בהולנד התמודדו עם רתיעת העמיתים על ידי כך שחייבו לשלוח את הדיווח במעטפה כתומה שמשכה את תשומת לבם. באוצר בוחנים גם אילו פרטים צריכים להמשיך להיכלל בדיווח, לדוגמה האם נכון לחייב את חברת הביטוח להציג את דמי הניהול הממוצעים שהיא גובה לעומת דמי הניהול שנגבים מהעמית הספציפי. עוד שוקלים באוצר להשתמש בדמות ידידותית שתופיע בדיווחים ותבאר מונחים מסובכים. באוצר מעריכים כי עד סוף הרבעון הראשון תצא טיוטת חקיקה לקבלת תגובות השוק.

 

כך תוכלו גם אתם לחסוך - לחצו כאן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x