$
דמי ניהול - החיסכון

רווח נקי: כמה יחסוך רן יקואל אם יעבור לתוכנית פנסיה אחרת?

יקואל, עובד בתחום התוכנה בחברת הייטק גדולה באזור המרכז, ישלם עד הפנסיה דמי ניהול בגובה 368,524 שקל. אם יעבור לתוכני אחרת יוכל לחסוך 137,392 שקל

הדס שפר 06:5410.01.12
רן יקואל (35), נשוי + 2, עובד בתחום התוכנה בחברת הייטק גדולה באזור המרכז, מתגורר בפתח תקווה. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 368,524 שקל (מהם יוכל לחסוך 137,392 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת).

 

איך זה קורה: יקואל חוסך במסגרת תוכנית של חברת מגדל, המפוצלת לשניים: קרן

פנסיה מקפת וביטוח מנהלים. בקרן הפנסיה הוא חוסך קצת יותר מחצי מהשכר ומשלם על כך דמי ניהול של 2.5% מההפקדה ו־0.25% מהצבירה. קצת פחות מחצי מהמשכורת מופנה לביטוח מנהלים, שעליו הוא משלם דמי ניהול של 3% מההפקדה ו־1.25% מהצבירה. כמו כן, ברשותו ביטוח חיים בגובה של 125 אלף שקל. בסך הכל, יקואל אמור להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ־57.76% משכרו הנוכחי (47.34% מביטוח המנהלים ו־63.69% מקרן הפנסיה).

 

ראו גם:

40 שנות חיסכון, 4,000 שקל פנסיה: עוד סיבה מצוינת להוריד את דמי הניהול

 

דבר החוסך: "ברור לי שזה נושא כבד משקל, אך אני לא בטוח אם תוכנית הפנסיה שיש לי היא טובה. עברתי כמה חברות מאז שהתחלתי לחסוך לפנסיה, ואני מקווה שבחברה הנוכחית שאני עובד בה התוכנית טובה. אני מעוניין לדעת איפה אני עומד, אך דיברתי לא מזמן עם הסוכן והוא אמר לי שהתנאים שלי טובים ושהוא לא חושב שאני יכול לשפר אותם".

 

דבר היועץ: "דמי הניהול שיקואל משלם בקרן הפנסיה הם נמוכים בהשוואה למקובל, אף שניתן עוד להפחיתם במעט. דמי הניהול בביטוח המנהלים נחשבים לסבירים ביחס למצב השכיח, אבל בהשוואה לחלופות זה עדיין יקר. אם יפנה לחלופות, הוא יוכל לחסוך כ־137 אלף שקל בדמי ניהול ולהקטינם ל־231,132 שקל, וכן להגדיל את הקצבה שלו לפנסיה כך שתהווה 62.64% מהמשכורת הנוכחית שלו. תוספת הצבירה והפנסיה שיזכה לה בעקבות ייעוץ פנסיוני מקצועי ואובייקטיבי היא לא רק החיסכון בדמי הניהול, אלא גם האופטימיזציה בין המכשירים השונים (ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח חיים וכיוצא באלה). לעניין ביטוח החיים, שיעורו הנמוך מצביע על סטטוס של רווק או נשוי ללא ילדים, והרי יקואל כבר נשוי עם ילדים ולכן מומלץ לו להסדיר זאת".

 

דבר החוסך, אחרי הייעוץ: "אני צריך לדעת בדיוק איך לשפר את תוכנית החיסכון שלי. יכול להיות שאפנה ליועץ".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן על ידי אבי אייכלר.

 

כך תוכלו גם אתם לחסוך - לחצו כאן

 

מעוניינים להשתתף במדור? פנו ל- mail@calcalist.co.il

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x