$
דמי ניהול - החיסכון

רווח נקי: כמה יחסוך אמיר ריינר אם יעבור לתוכנית פנסיה אחרת

ריינר, עובד בתחום מערכות מידע באזור הצפון, ישלם עד הפנסיה דמי ניהול בגובה 662,562 שקל. הוא יוכל לחסוך 404,266 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת

הדס שפר 06:5909.01.12
אמיר ריינר (29), רווק, עובד בתחום מערכות מידע באזור הצפון, מתגורר בקריית מוצקין. עד הפנסיה ישלם דמי ניהול בגובה 662,562 שקל (מהם יוכל לחסוך 404,266 שקל אם יעבור לתוכנית אחרת).

 

איך זה קורה: השכר של ריינר מפוצל לשתי תוכניות חיסכון, שתיהן של חברת הראל: מחציתו של

השכר הולכת לביטוח מנהלים, שעליו הוא משלם דמי ניהול בגובה של 8% מההפקדה ו־1.4% מהצבירה, ומחציתו האחרת של השכר הולכת לקרן פנסיה מקיפה, שעליה הוא משלם דמי ניהול של 6% מההפקדה ו־0.5% מהצבירה. שיעורי ההפקדה נחלקים באופן הבא: 8.33% מפריש המעביד לפיצויים, 5% מפריש המעביד לתגמולים ו־7% מפריש העובד. בסך הכל אמור ריינר להגיע בגיל פרישה לקצבה המהווה כ־%71.6 משכרו הנוכחי (62.6% מביטוח המנהלים ו־80.6% מקרן הפנסיה).

 

ראו גם:

 

סקר: יותר מ-50% מהחוסכים לא יודעים מהם דמי ניהול

 

פרשנות / אני, מנוע הרווח של בתי ההשקעות

 

דבר החוסך: "שתי הבעיות העיקריות בנושא החיסכון הפנסיוני כיום הן שאין חקיקה מסודרת וחד־משמעית לגבי בחירת הסוכן, ולכן במקומות העבודה מגבילים אותך לסוכנות או לחברה מסוימת כתנאי להעסקתך. הבעיה השנייה היא שאין דו"ח מסכם לכל הדו"חות. לי יש ארבעה תיקים - ביטוח מנהלים, פנסיה, אובדן כושר עבודה וקרן השתלמות - והיה רצוי שאוכל לראות את כולם בדו"ח אחד".

 

דבר היועץ: "אם ריינר יבחר בתוכנית פנסיונית המותאמת לו אישית באמצעות יועץ פנסיוני אובייקטיבי, הוא יוכל להגיע לקצבה המהווה 87.1% מהמשכורת שלו ולשלם דמי ניהול של 258,296 שקל בלבד - כלומר לחסוך יותר מ־400 אלף שקל על דמי הניהול, שהם כמעט שני שלישים ממה שהוא ישלם לפי התוכנית הנוכחית. לעניין שיעור ההפרשה הגבוה שלו לפנסיה, זה אפשרי ואף מומלץ, אך לא חובה".

 

דבר החוסך, לאחר הייעוץ: "יש פה התעסקות רבה עם פרטים קטנים שצריך לבדוק לעומק. בטוח יש פה קאצ' וצריך לעלות עליו. זה נשמע ורוד מדי וכולם יודעים שהמציאות לא כזו. אבדוק את עניין דמי הניהול, אבל אני לא מאמין שאצליח להוציא יותר מהחברה שבה אני מבוטח. ברור שאם מורידים אחוז או חצי אחוז על פני 40 שנה זה הרבה, אבל צריך להיכנס לזה לעומק".

 

הייעוץ הפנסיוני ניתן על ידי אבי אייכלר.

 

כך תוכלו גם אתם לחסוך - לחצו כאן

 

ניצחתם את קרן הפנסיה שלכם? הצלחתם להפחית את דמי הניהול? ספרו לנו על כך במייל mail@calcalist.co.il

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x