שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
מדריכים - משפט

10 טיפים משפטיים לעסקים קטנים

ניהול עסק כרוך בהרבה שיקולים משפטיים בלתי צפויים; עשרת הטיפים המשפטיים של האתר smallbusiness.co.uk יעזרו לך לנווט את דרכך בשדה המוקשים המשפטי

שירות כלכליסט 17:4616.11.08

1. אל תסכן את נכסיך האישיים

אם אתה מקים עסק עם אדם אחד או יותר, אתה יכול לבחור בין שותפות, שותפות באחריות מוגבלת או חברה בעירבון מוגבל. זכור שבשותפות, כל השותפים ערבים יחדיו לחובות – אם אתה נתקל בבעיה משפטית, אתה מסכן את נכסיך האישיים.

 

2. תעלה הכל על הכתב

ודא שכל ענייניך העסקיים וההסכמים אליהם אתה מגיע מאושרים בכתב. אם אתה סוגר חוזה מילולית בקש גם אסמכתא בכתב, מפני דברים שדברים שמוסכמים מילולית קשה, ולעיתים אף בלתי אפשרי, להוכיח במקרה שמתעוררות בעיות. תיעוד בכתב גם ימנע מאנשים לנסות לשנות את דעתם או למסור לך גרסה אחרת לסיפור בשלב מאוחר יותר.

 

3. משתלם לקבל יעוץ בשלב מוקדם

סכום הכסף שתשלם עבור יעוץ משפטי בשלב המוקדם עשוי להיות נמוך משמעותית מהסכום שתדירש לשלם עבור פתרון הבעיות שיצטברו בטווח הארוך. בקש הערכת מחיר אם אתה מתכוון להתייעץ עם עו"ד. כמה מהם יציעו לך חבילת מחיר עבור עבודות כמו יצירת חברה.

 

4. בקש ממישהו להמליץ לך על עורך דין

החוק מכיל תחומים רבים, ויש עורכי דין רבים שמתמחים בתחום מסוים. לכן מציאת עו"ד שמתאים לצרכיך יכולה להיות משימה מתישה. המלצות מחברות אחרות היא דרך טובה להתחיל. אל תפחד לבקש מעו"ד המלצות מחברות איתן הוא עובד, ותבדוק אותן.

 

5. אל תיקח סיכונים בבריאות ובטיחות

לפי החוק, על כל העסקים לאמוד סיכונים אפשריים במקום העבודה – קנסות על ליקוי בריאות ובטיחות עלולים להיות כבדים ולפגוע קשות בעסק שלך. רק חברות עם פחות מחמישה אנשים לא נדרשות להמציא הצהרה בכתב. ההצהרה שלך צריכה לכלול התייחסות לסוגיות הבאות: מה לעשות במקרה של שריפה ונוהל דיווח וטיפול בתאונות.

 

6. הבהר את המונחים והתנאים שלך

ודא שכל לקוחותיך מודעים למונחים ולתנאים, מפני שאם זה לא כך אתה נמצא בסיכון שהם ישלמו מתי שבא להם, ולפעמים לא ישלמו בכלל, אם הם פושטים רגל. אתה גם צריך לוודא בכל פעם שמתקבלת הזמנה שהלקוחות שלך מסכימים ומודעים לתנאים.

 

7. תתעדכן בשינויים החוקתיים

החקיקה התעסוקתית היא תחום שמשתנה לךעתים תכופות, לכן חשוב שתהיה מעודכן. כל מעסיק חייב להנפיק הצהרת תעסוקה, שמבהירה פרטים מסוימים, ויתכן שעדיף לך לכלול שם מדיניות שהחוק לא דורש, אבל יכולות להועיל לך.

 

8. שמור על חוזי העסקה ברורים ופשוטים

הדרך בה אתה מנסח חוזה העסקה גם כן חשובה – היא צריכה להיות ברורה וקלה להבנה ככל הניתן. השתמש במשפטים קצרים ולעניין – אף מעסיק לא אמור להיות מומחה בחוקי התעסוקה.

 

9. השווה בין מחירי הביטוח

לא רק שאתה רוצה את הביטוח הנכון, אתה גם רוצה אותו במחיר הנכון ועם החברה הנכונה. שקול שימוש בסוכן ביטוח שיעזור לך בחיפוש, אבל תשווה מחירים ותיקח לפחות 3 הצעות מחיר. נסה לשאול עסקים אחרים ולקבל המלצות מהם.

 

10. המנע מטעויות יקרות – הגן על הנכסים הרוחניים שלך

אם יצרת סוג חדש של שירות או מוצר, בצע חיפוש אחרי רישומי פטנטים וסימן רשומים, כדי להימנע מעימות אפשרי אם מוצר או פטנט כבר קיים. זה לא יתרום למוניטין שלך אם תצטרך להחליף שם או להשיק מחדש את המוצר שלך, רק בגלל שלא שמת לב שמישהו כבר מחזיק בזכויות על השם או על הפטנט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x