$
בורסת ת"א

שמריך ונויברגר השלימו גיוס של 75 מיליון שקל למיזם החדש

מנהלי דש איפקס לשעבר גייסו כשותפים למיזם ההשקעות את נתן חץ, דודי ורטהיים ובית ההשקעות מיטב־דש - כל שותף השקיע במיזם 15 מיליון שקל

גולן חזני 08:1504.06.13

מנהלי בית ההשקעות דש איפקס לשעבר, ויקטור שמריך ועידו נויברגר, השלימו בימים האחרונים את גיוס 75 מיליון השקלים למיזם ההשקעות החדש שלהם, VALUE PARTNERS. ל"כלכליסט" נודע כי חמישה משקיעים יהיו שותפים במיזם, דודי ורטהיים, נתן חץ, בית ההשקעות מיטב־דש, נויברגר ושמריך שהשקיעו כל אחד 15 מיליון שקל, ויהיו השותפים בגוף המנהל של הקרנות שיגויסו.

 

המיזם יעסוק בשלושה תחומים: קרנות גידור - שיכלול השקעה ושותפות בקרנות גידור, בנקאות להשקעות - שיכלול ייעוץ למיזוגים ורכישות והשקעות בפועל ביחד עם לקוחות המיזם, וחיתום שיכלול הובלת הנפקות. בין דודי ורטהיים ונתן חץ לבין שמריך ונויברגר קיימת היכרות רבת שנים על רקע השותפות של ורטהיים וחץ בדש איפקס. כאשר רכש אלי ברקת את השליטה בבית ההשקעות מכר חץ את מניותיו תמורת כ־90 מיליון שקל, וורטהיים קיבל מהמכירה 132 מיליון שקל.

 

מימין: עידו נויברגר ויקטור שימריך מימין: עידו נויברגר ויקטור שימריך צילום: עמית שעל

 

 

המיזם החדש יהיה בנוי על פי המודל של קרן ויולה, עם גוף אחד ראשי, שיפקח על קרנות גידור שיפעלו מתחתיו. שני התחומים העיקרים יהיו קרנות חוב וקרנות פרייבט אקוויטי. פעילויות הבנקאות להשקעות והחיתום יפעלו במקביל.

 

הגיוס לקרנות הגידור צפוי לארוך פרק זמן נוסף ויכלול גיוס ממשקיעים מוסדיים ופרטיים. נויברגר ושמריך מכרו לפני שנה וחצי את יתרת מניותיהם בדש איפקס. מאז 2005 גרפו השניים, ממכירת מניות, דיבידנדים שקיבלו והשכר לו זכו (שכלל רכיב בונוס הנגזר מהרווח הנקי), סכום מצטבר של כ־200 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x