שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סאני: הנפגעת המיידית מקריסת המניות

אם בן־דב לא ישלוף ברגע האחרון שפן מהכובע, הוא יידרש להחליט אם להזרים חמצן לחברה ולהביא כסף מהבית או להסתכן בהעמדת האג"ח של סאני לפירעון מיידי

יניב רחימי 07:5317.05.12

כניסתם של המפעילים הסלולריים החדשים מייצרת מציאות חדשה בענף התקשורת, ומציבה בפני החברות הפועלות בו שני סוגים של אתגרים:

 

האחד הוא האתגרים הניהוליים, שכן בזירה הריאלית, הנהלות חברות הסלולר יידרשו להתמודד עם תחרות חריפה וירידה ברווחים, וסביר שיידרשו ליישם תוכניות

התייעלות. הסוג השני הוא האתגרים המימוניים: בזירה הפיננסית, בעלי השליטה יצטרכו להיערך לירידה בזרם הדיבידנדים ולקשיים במימון ובמיחזור החוב.

 

אילן בן־דב, בעל השליטה בפרטנר, צפוי להיות הקורבן הראשון של ירידות השערים החדות שנרשמו השבוע במניות חברות התקשורת. האג"ח שהנפיקה סאני, הנמצאת בראש פירמידת האחזקות של בן־דב, מובטחות במניות סקיילקס. צניחה של כ־28% במניית סקיילקס בשני ימי המסחר האחרונים הביאה לכך שהיחס בין שווי השוק של מניות סקיילקס המשועבדות לאג"ח של סאני נמוך מ־130%, היחס המינימלי שעליו התחייבה סאני לשמור.

 

על פי תנאי האג"ח של סאני, בתרחיש שבו יחס הביטחונות לחוב יורד מ־130%, החברה חייבת לשעבד נכסים נוספים בהיקף שיביא את היחס לרמה של 150%.

 

שעבוד הנכסים הנוספים צריך להתבצע בתוך שבעה ימי עסקים. אם סאני תפר את התנאים המופיעים בשטר הנאמנות ביחס לביטחונות ולא תתקן את יחס הביטחונות לחוב בתוך 30 יום, למחזיקי האג"ח תהיה עילה להעמיד אותן לפירעון מיידי.

 

בהתחשב בהיקף החוב של סאני ובשווי של סקיילקס, היקף הביטחונות הנוספים שסאני תידרש להעמיד למחזיקי האג"ח שלה מסתכם בכ־135 מיליון שקל.

 

סאני לא יכולה להעמיד את הביטחונות הנוספים הנדרשים ממקורותיה העצמיים, שכן כל אחזקותיה של החברה בסקיילקס כבר משועבדות למחזיקי האג"ח, ומניות פרטנר שבהן מחזיקה סאני באופן ישיר ושווי השוק שלהן הוא כ־48 מיליון שקל, משועבדות כנגד אשראי בנקאי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x