ביטקוין

האית'ר בשיא; הדוג'קוין טס השנה באלפי אחוזים - מה נתנה השקעה של אלף דולר

המטבע הווירטואלי ה-2 בגודלו בשווי עולה למחיר של 3,600 דולר; הריפל קופץ ב-7% ל-1.68 דולר, הביטקוין לא עומד בקצב העליות של 'הקולגות' ונסחר סביב מחיר של 57 אלף דולר; מטבע הדוג'קוין ממריא מתחילת השנה ב-12,000%, הביטקוין והאית'ר זינקו, אבל הרבה פחות - כמה שווה השקעה של אלף דולר מה-1 בינואר ועד לשיא בדוג'קוין אמש

נועם לנדמן 20:3206.05.21

המטבע הדיגיטלי השני בגודלו בשווי השוק, האית'ר, שוב בשיא, עולה ב-3% עד למחיר של 3,600 דולר למטבע. הריפל מתחזק ב-7% ונסחר במחיר של 1.68 דולר.

 

במקביל, הביטקוין לא מתרומם ונסחר בשווי של 57 אלף דולר, רחוק מהשיא מהחודש שעבר על כמעט 65 אלף דולר למטבע.

 

האית'ר בשיא, הביטקוין מדשדש, הדוג'קוין טס השנה ב-12,000% האית'ר בשיא, הביטקוין מדשדש, הדוג'קוין טס השנה ב-12,000% צילום: שאטרסטוק

 

 

הדוג'קוין שרושם ירידה יומית קלה, הגיע אתמול לשיא של 69 סנט למטבע ומתחילת השנה נוסק ב-12,000%. כמה הרוויח מי שרכש דוג'קוין בתחילת השנה והשקיע ברכישה אלף דולר, ומכר את המטבע בשיא?

 

אז בתוך ארבעה חודשים של המתנה, זינקה ההשקעה מאלף דולר לשווי של 121,052 דולר.

 

לשם השוואה, הביטקוין והאית'ר, שרשמו אף הם עליות מזהירות מתחילת 2021, לא התקרבו לסכום שרשם הדוג'קוין בתקופה הנדונה.

 

מי שרכש ביטקוין בסכום של אלף דולר ב-1 לינואר ומכר אותו ביום רביעי האחרון, נהנה 'רק' מעלייה של 95% בערכו של המטבע למחיר של 1,953.88 דולר.

 

האית'ר רשם השנה עלייה חזקה יותר מהביטקוין – ניתר ב-369% ואפשר למשקיעים שמימשו רווח של 4,686.58 דולר.  

 

למי שלא זוכר, ברקע לזינוק המטואורי במטבע הדוג'קוין עומדת בעיקר סיבה אחת, או איש אחד: מייסד טסלה אלון מאסק.

 

לפני שבוע תייג את עצמו מאסק בטוויטר כלא פחות מאשר 'סנדק הדוג'קוין' או 'Dogefather'. מאסק הוא האחראי העיקרי לנסיקה במטבע ב-2021, כשהוא דואג לדחוף את המשקיעים בסדרת ציוצים לאורך השנה בעד רכישת המטבע.

 

 

אלון מאסק אלון מאסק צילום: AFP

 

בחודש פברואר צייץ מנכ"ל טסלה רק את המילה "כלב" "dog" והוביל מיד לנסיקה בדוג'קוין. לאחר מכן המשיך בציוץ: “Dogecoin is the people’s crypto”.

 

העלייה המטאורית במחיר המטבע ובשווי השוק שלו הכניסו אותו לרשימת 10 המטבעות הווירטואליים המובילים - שווי המטבע עמד בשיא שלו אתמול על 88 מיליארד דולר. לשם השוואה, שווי הביטקוין מעל לטריליון דולר - האית'ר בשווי של 400 מיליארד דולר.

  

בפברואר עמד שוויו של המטבע על 0.05 דולר וכבר אז רשם עלייה של 800% מתחילת השנה כשהוא מושך את המשקיעים מ'רדיט'. בדומה לפורום שוק ההון walstreetbets ברדיט, קיים שם גם פורום לקריפטו שנקרא SatoshiStreetBets. המשקיעים שם רואים במאסק אב רוחני ומכנים אותו Papa Musk.

 

ברקע קיים גם הפחד לפספס: FOMO הוא מושג בר"ת שפירושו הוא Fear of missing out, מושג עיקרי אצל משקיעים שמפחדים לפספס את הדבר הגדול הבא בשוקי ההון.

 

אך ייתכן והעלייה החזקה בימים האחרונים קשורה דווקא פחות למאסק ולמשקיעים מרדיט, ויותר לפלטפורמת המסחר אי-טורו eToro שהודיעה שלשום כי תאפשר מסחר במטבע בשל הביקוש הרב. אי-טורו מאגדת לא פחות מ-20 מיליון משתמשים.

x