שווקי חו"ל

בזוס מממש גם ב-2021: מכר מניות אמזון בשווי של 2.5 מיליארד דולר

מייסד ענקית המסחר המקוון והאיש העשיר בעולם מכר השבוע 739 אלף מניות, כך לפי מסמכים שהגיש ל-SEC; בכוונתו אף למכור 2 מיליון מניות נוספות; ב-2020 מכר מניות אמזון בשווי של יותר מ-10 מיליארד דולר; בזוס עדיין מחזיק ביותר מ-10% מאמזון; סכומי המימוש עשויים לשמשו לצורך חברת חקר החלל שלו, ולקרן שהקים למלחמה במשבר האקלים

חדשות חוץ 14:3106.05.21
ג'ף בזוס מימש מניות אמזון בשווי של 2.5 מיליארד דולר, המכירה הגדולה הראשונה שלו השנה, לאחר שב-2020 מכר מניות של ענקית המסחר המקוון בשווי של מעל ל-10 מיליארד דולר.

 

על פי מסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC), בזוס מכר בסביבות 739 אלף מניות השבוע, בהתאם לתוכנית שנקבעה מראש. לפי מסמכים נוספים, בכוונתו של בזוס למכור עוד כ-2 מיליון מניות.

 

 

ג'ף בזוס, בכוונתו לממש מניות נוספות של אמזון עוד השנה ג'ף בזוס, בכוונתו לממש מניות נוספות של אמזון עוד השנה צילום: איי אף פי

 

עם זאת, בזוס, שמתהדר בתואר האדם העשיר בעולם, מחזיק עדיין ביותר מ-10% מאמזון, שמהווה גם את המקור העיקרי להונו האישי שנאמד ב-191.3 מיליארד דולר, כך לפי מדד המיליארדרים של בלומברג.

 

הוא יכול היה להיות אף עשיר יותר לולא הגירושים שלו ממקנזי סקוט, במסגרתם העביר לה אחזקה של 4% באמזון.

 

בזוס אמנם מוכר חלק מהאחזקה שלו, אך השווי שלו רק גדל בשנים האחרונות, כך שמתאפשר לו למכור כמויות קטנות יחסית של מניות עבור מיליארדי דולרים.

 

מניית אמזון זינקה בשנה שעברה ב-76% על רקע התפרצות הקורונה שהאיצה את המעבר לקניות מקוונות, מכיוון שאנשים נדרשו להישאר בבתים ולהימנע מחנויות פיזיות.

 

בזס משתמש לעיתים בהכנסות ממכירת המניות כדי לממן את חברת חקר החלל שהקים, בלו אוריג'ן. בבלו אוריג'ן חשפו השבוע כי בכוונתם לבצע את השיגור המאויש הראשון שלהם לחלל ב-20 ביולי השנה.

 

במקביל הוא התחייב בעבר לתרום לקרן שהקים למלחמה במשבר האקלים - 10 מיליארד דולר. הקרן נקראת בשם “Bezos Earth Fund”.

x