$
בורסת ת"א

ריטיילורס חושפת: ויזל יקבל את המניות החסומות אחרי ההנפקה

החברה הבת של פוקס, שמאגדת את תחום הספורט בקבוצה, פירסמה טיוטת תשקיף ראשונה לקראת הנפקה, עם פרטים בנוגע לשכר הבכירים; חתנו של בעל השליטה הראל ויזל, שמנהל את הפעילות הבינלאומית של מותג נייקי, הרוויח ב-2020 יותר ממנכ"ל ריטיילורס

אורנה יפת 11:5206.05.21

קבוצת פוקס פירסמה הבוקר (ה') טיוטת תשקיף ראשונה לקראת הנפקת החברה הבת ריטיילורס, המאגדת את תחום הספורט בקבוצת פוקס.  

התשקיף חושף כי שווי ריטיילורס בהנפקה צפוי לעמוד על 1.5 עד 1.8 מיליארד שקל. על פי הערכות בשוק ההון, ריטיילורס עתידה לגייס בהנפקה 700-600 מיליון שקל. כיום מחזיקה קבוצת פוקס ב-82.5% ממניות ריטיילורס ולאחר ההנפקה ידוללו אחזקותיה לכ-55%.  

חנות נייקי בדיזנגוף סנטר חנות נייקי בדיזנגוף סנטר צילום: עמית שעל

 

 

בתשקיף חושפת החברה את שכר הבכירים בריטיילורס, המנהלים את פעילות מותגי הספורט בארץ ובחו"ל. עלות השכר של דני גאוני, מנהל פעילות פוט לוקר ונייקי בישראל אשר החל ממרץ 2021 מנהל גם את פעילות רשת דרים ספורט בישראל, עמדה בשנת 2020 על 1.5 מיליון שקל. עלות שכרו של תומר צ'פניק, חתנו של הראל ויזל, המנהל את הפעילות הבינלאומית של המותג נייקי, עמדה על 1.36 מיליון שקל.

 

עלות שכרו של דובי שניידמן, מנכ"ל ריטיילורס, ומנהל פעילות פוט לוקר אירופה, עמדה ב-2020 על 1.03 מיליון שקל. דני בוטבול, סמנכ"ל הכספים בחברה שסיים לכהן בתפקיד באפריל 2021, קיבל שכר בעלות 335 אלף שקל. עלות שכרו של שחר הירש, אשר ניהל את הפעילות הבינלאומית של נייקי באירופה עד חודש מרץ 2021, עמדה על 273 אלף שקל.

 

לפני כשבוע דיווחה החברה כי הראל ויזל ויתר על מניות חסומות בשווי 15 מיליון שקל בחברת ריטיילורס. זאת בעקבות התנגדות בית ההשקעות אלטשולר שחם שאוחז ב-17% ממניות החברה. כעת דיווחה החברה בתשקיף כי התגמול ההוני של יו"ר הדירקטוריון לא יעלה על 3.9 מיליון שקל, אך בכוונתה להעניק לויזל את המניות החסומות בשווי 15 מיליון שקל, לאחר ההנפקה. כמו כן, החברה מתכוונת להקצות מניות חסומות (RSU) לתומר צ'פניק בשווי 1.5 מיליון שקל, לאחר ההנפקה.

 

ריטיילורס מפעילה בישראל 91 חנויות, מתוכן 23 חנויות נייקי, 62 חנויות פוט לוקר ושש חנויות דרים ספורט. בנוסף, מפעילה החברה תשע חנויות נייקי בקנדה, תשע חנויות נייקי באירופה ושבע חנויות פוט לוקר באירופה.

 

התשקיף חושף את הפעילות העתידית של פוט לוקר ודרים ספורט בתחום האונליין. החברה תקים עבור שני המותגים אתרי סחר שיופעלו על ידי טרמינל איקס, אתר האונליין של קבוצת פוקס. האתרים יוקמו על ידי ריטיילורס ויהיו בבעלותה, וטרמינל איקס תשלם לריטיילורס 10,000 שקל בחודש עבור הפעלת כל אחד מהאתרים. ריטיילורס תמכור את המוצרים לטרמינל איקס במחיר עלות, לפי הזמנות בתחילת כל עונה, בתמורה לקבלת תגמולים מסך המכירות שיבוצעו באתר המכירות.

 

בתמורה, טרמינל תשלם לריטיילורס תמלוגים חודשיים בשווי המכירות שירשמו באתר פוט לוקר ואתר דרים ספורט בשיעור 4% לשנת 2021 ,אשר יגדלו ב-0.5% לשנה בינואר 2022 ובינואר 2023. בשנים 2024, 2025 ו-2026 ישולמו תמלוגים בגובה 5%, 5.5% ו-6% בהתאמה. לאחר שלוש שנים מהשקת אתר דרים ספורט, ריטיילורס תוכל להפעיל את אתר דרים ספורט באופן עצמאי.

 

מנגנון התמלוגים קובע עוד כי טרמינל תשלם לחברה תמלוגים חודשיים עבור כלל מותגי הספורט הנמכרים בחברת טרמינל איקס, שלא באמצעות אתרי אונליין פוט לוקר או דרים ספורט, בשיעור 4% לשנת 2021.

את ההנפקה למשקיעים בארץ מובילים לאומי פרטנרס ווליו בייס ואת ההצעה למוסדיים הזרים מוביל UBS.

 

את החברה מייצגים הרצוג (בהובלת ניר דש) וקלירי (משרד אמריקאי). בנק ההשקעות UBS מוביל את ההנפקה כחתם ורכז גלובלי, ווליו-בייס ולאומי פרטנרס הם החתמים המקומיים.

 

x