$
ביטקוין

בדרך לשווי של דולר: מחיר הדוג'קוין מזנק ב-40%

שובר שיא כמעט על בסיס יומי - ערכו של מטבע הקריפטו טס מתחילת השנה ב-14,000% ומחירו עומד על 0.69 דולר; בתחילת 2021 עוד נסחר במחיר של 0.005 דולר; המשפיעים הגדולים: אלון מאסק, המשקיעים מ'רדיט' ופלטפורמות המסחר בקריפטו שמשלבות את המטבע; מנגד, הביטקוין מדשדש סביב מחיר של 55 אלף דולר, האית'ר נסוג מהשיא

נועם לנדמן 14:4505.05.21

'פאפא מאסק' בוודאי גאה במטבע הקריפטו האהוב עליו: הדוג'קוין ממשיך בנסיקה שלו בחודש מאי ומזנק היום ב-40% לשיא, בדומה לאתמול, ונסחר במחיר של 0.69 דולר.

 

בתחילת החודש עוד נסחר הדוג'קוין במחיר של 0.39 דולר. מתחילת 2021 מזנק המטבע ב-14,000% (ערכו של המטבע מנתר פי 140 השנה).

 

 

החודש הדוג'קוין בשיא כמעט על בסיס יומי החודש הדוג'קוין בשיא כמעט על בסיס יומי

 

לפני שבוע מייסד טסלה אלון מאסק תייג את עצמו בטוויטר כלא פחות מאשר 'סנדק הדוג'קוין' או 'Dogefather'. מאסק הוא האחראי העיקרי לנסיקה במטבע ב-2021, כשהוא דואג לדחוף את המשקיעים בסדרת ציוצים לאורך השנה בעד רכישת המטבע.

  

בחודש פברואר צייץ מנכ"ל טסלה רק את המילה "כלב" "dog" והוביל מיד לנסיקה בדוג'קוין. לאחר מכן המשיך בציוץ: “Dogecoin is the people’s crypto”.

 

העלייה המטאורית במחיר המטבע ובשווי השוק שלו הכניסו אותו לרשימת 10 המטבעות הווירטואליים המובילים - שווי המטבע עומד על 88 מיליארד דולר. לשם השוואה, שווי הביטקוין מעל לטריליון דולר - האית'ר בשווי של 400 מיליארד דולר.

 

 

אלון מאסק. משפיע על המשקיעים בקריפטו, ובפרט על הדוג'קוין אלון מאסק. משפיע על המשקיעים בקריפטו, ובפרט על הדוג'קוין צילום: רויטרס

 

 

בפברואר עמד שוויו של המטבע על 0.05 דולר וכבר אז רשם עלייה של 800% מתחילת השנה כשהוא מושך את המשקיעים מ'רדיט'. בדומה לפורום שוק ההון walstreetbets ברדיט, קיים שם גם פורום לקריפטו שנקרא SatoshiStreetBets. המשקיעים שם רואים במאסק אב רוחני ומכנים אותו Papa Musk.

 

ברקע קיים גם הפחד לפספס: FOMO הוא מושג בר"ת שפירושו הוא Fear of missing out, מושג עיקרי אצל משקיעים שמפחדים לפספס את הדבר הגדול הבא בשוקי ההון.

 

אך ייתכן והעלייה החזקה היום ואתמול קשורה פחות למאסק ולמשקיעים מרדיט, ויותר לפלטפורמת המסחר אי-טורו eToro שהודיעה אתמול כי תאפשר מסחר במטבע בשל הביקוש הרב. אי-טורו מאגדת לא פחות מ-20 מיליון משתמשים. 

 

בתוך כך, הביטקוין ממשיך לדשדש סביב מחיר של 55 אלף דולר, כשהשיא שנרשם באמצע חודש אפריל עומד על כמעט 65 אלף דולר. האית'ר, שרשם אתמול שיא חדש, רושם ירידה יומית קלה ונסחר במחיר של 3,358 דולר.

 

x