בורסת ת"א

פתאל קיבלה פיצוי של 36 מיליון יורו מגרמניה על נזקי הקורונה

הבקשה המתייחסת לנזקי 2020 הוגשה רשמית על ידי הרשת לפני כחודש, במסגרת מדיניות הממשלה בגרמניה לפיצוי חברות מלונאות שנפגעו במשבר

חזי שטרנליכט 08:5905.05.21

רשת המלונאות פתאל קיבלה את אישור ממשלת גרמניה לפיצוי על נזקי מגיפת הקורונה בשנת 2020, בהיקף של 36 מיליון יורו.

 

הבקשה הוגשה רשמית על ידי הרשת לפני כחודש, במסגרשת מדיניות הממשלה בגרמניה לפיצוי חברות מלונאות שנפגעו מהקורונה, והכסף כבר הועבר בימים האחרונים לחשבון החברה.

 

פתאל עדיין סופגת הפסדים מהמגיפה כבר ב-2021, שכן אירופה רחוקה לצאת ממשבר הקורונה, על אף הקצב הגובר של החיסונים - שעדיין נחשב לאיטי בהשוואה לבריטניה ולארה"ב. רשת המלונאות צפויה להגיש בקשה נוספת בחודשים הקרובים על הנזקים שממשיכה לגרום המגיפה לבתי המלון שלה בגרמניה, וייתכן שתקבל תשלומי פיצוי נוספים.

 

נקודת האור באזור היא בריטניה. שם לפי ההערכות בענף המלונאות שיעורי התפוסה החלו להתאושש ועומדים כיום על 30%. התפוסה צפויה להמשיך ולעלות בחלק השני של השנה, בזכות הפצת החיסונים המאסיבית כאמור.

 

עם סיכום התוצאות לשנת הקורונה, העריכו ברשת פתאל, בחודש מרץ האחרון כי ההכנסות וה-EBITDAR של הרשת צפויים לעלות השנה. בפתאל התבססו בתחזית שלהם על שקלול בין תיירות פנים לתיירות נכנסת לכל אחת ממדינות הפעילות של הקבוצה, בהתאם לנתוני החברה משנת 2019 , בצירוף הערכות גופים בינלאומיים. על פי אותן ההערכות הערכות החברה ההכנסות בשנת 2021 ינועו בין 3-3.6 מיליארד שקל וה- EBITDAR ינוע בין 800 מיליון לכ- 1.15 מיליארד שקל. 

  

מלון פתאל במינכן מלון פתאל במינכן צילום: יח"צ

x