$
בורסת ת"א

מגדל תשקיע 1.2 מיליארד שקל בעסקי האנרגיה המתחדשת של דוראל בארה"ב

חברת הביטוח חתמה על מזכר הבנות לרכישת 20% ממניות החברה הבת האמריקאית של דוראל תמורת 110 מיליון דולר; במסגרת ההסכמות, מגדל תשקיע 100 מיליון דולר בפרויקט הדגל של החברה באינדיאנה ותעניק לה אשראי של 130 מיליון דולר

ענת רואה 09:5403.05.21

עסקת ענק בשוק האנרגיה הירוקה המקומי: חברת הביטוח מגדל תשקיע עד 1.2 מיליארד שקל בפעילות האנרגיה הירוקה של דוראל בארה"ב.

 

הבוקר דיווחה דוראל כי בשבוע שעבר נחתם מזכר הבנות בינה לבין מגדל הנוגע לחברה-הבת של דוראל – דוראל LLC, שבה דוראל מחזיקה 50.01% וביתר המניות מחזיק שותף אמריקאי בשם ניקולס כהן. לפי מזכר ההבנות, מגדל תשקיע 110 מיליון דולר בתמורה ל-20% ממניות דוראל LLC. לא כל הסכום יוזרם לחברה. עד 20 מיליון דולר ישמשו לרכישת מניות מבעלי המניות הקיימים וכן להחזר חלקי של הלוואת בעלים שהועמדה לחברה.

 

בנוסף, מגדל תשקיע כ-100 מיליון דולר ישירות בשלב הראשון של פרויקט הדגל של דוראל LLC. הפרויקט של דוראל LLC באינדיאנה הוא פרויקט שבמסגרתו מקימה דוראל LLC שדה פוטו-וולטאי שהיקפו הכולל יעמוד על 1.65 ג'יגה-וואט והוא ישתרע על שטח של 50 אלף דונמים, בדומה לשטחה של העיר תל אביב-יפו. במסגרת השלב הראשון, שתחילת הקמתו צפויה השנה, דוראל LLC תקים מתקנים פוטו-וולטאיים בהיקף של 480 מגה-וואט.

 

כמו כן, מגדל תעמיד אשראי בהיקף של 130 מיליון דולר לדוראל LLC, כך שהיקף ההשקעה הכולל הוא 355 מיליון דולר (1.2 מיליארד שקל), כשסכום זה עשוי לגדול בהמשך בהתאם להתפתחות הפרויקט. היקף ההשקעה הכולל עשוי להגיע ל-2 מיליארד שקל.

 

אתמול אישרו הדירקטוריונים של מגדל ודוראל  לחברות להתקדם במשא ומתן לקראת חתימה על הסכם מחייב, שיהיה כפוף לביצוע בדיקות נאותות. 

 

דוראל, שהונפקה בבורסה בת"א ביוני  2020 היא אחת מחברות האנרגיה הירוקה הגדולות בשוק המקומי, והיא נסחרת בשווי שוק של כ-2 מיליארד שקל – יותר מפי 2 ביחס לשוויה בעת ההנפקה.

 

גיא פישר, מנהל ההשקעות הראשי של מגדל, מסר כי "מדובר בעסקה הדו צדדית הגדולה בישראל בתחום האנרגיה המתחדשת. ההשקעה המשמעותית שלנו בפעילות של דוראל בארה"ב משקפת את האמון הרב שלנו בתחום בכלל ובפעילות של דוראל בפרט. ההשקעה הזו עולה בקנה אחד עם האסטרטגיה של מגדל להשקיע בתשתיות ליבה בשילוב ESG, שבמסגרתה התחייבה מגדל להשקיע יותר מ-3 מיליארד שקל בשנה בהשקעות net positive".

 

יקי נוימן, מנכ"ל דוראל, מסר כי "הפעילות בארצות הברית היא אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים שלנו. היקף הפרויקטים שמקדמת כיום דוראל LLC מהווה למעלה מ-2% מהיקף המתקנים הסולאריים הצפויים לפעול בארה"ב בשנת 2030. החיבור עם מגדל ביטוח, בה אנו רואים שותפה אסטרטגית, צפוי להעצים ולהאיץ את הפעילות הרחבה של דוראל בצפון אמריקה".

  

גיא פישר מנהל חטיבת ההשקעות במגדל גיא פישר מנהל חטיבת ההשקעות במגדל צילום: באדיבות מגדל

 

x